بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
ساناز شاکری
/ دسته ها: لندینگ

سوپرپایپ

لوله پنج لایه سوپر پایپ، یکی از بهترین انواع لوله های پنج لایه است که تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود. این لوله بیشتر در صنعت ساختمانی کاربرد دارند از جمله کاربرد آن ها می تواند به استفاده آن ها در سیستم گرمایش کف اشاره کرد.
نسل جدید لوله های پنج لایه سوپر پایپ از جنس لوله های تلفیقی pex-al-pex  بوده و از فناوری pex-al- pex  در لوله های فلزی استفاده می شود. با تلفیق پلیمر و فلز، به بهبود کیفیت آب آشامیدنی کمک زیادی شده، باعث راحت تر کردن نصب و اتصالات نصب آن می شود. این ویژگی ها باعث شده این محصول در به کار بردن تاسیسات ساختمان بسیار مناسب باشد.اگر قصد خرید لوله و اتصالات پلیمری نیک بسپار را دارید ، می توانید از طریق وب سایت بازار اتصالات درخواست خود را ثبت نمایید و از قیمت لوله یکسر سوکت و لوله دوسر سوکت مطلع شوید.
آخرین محصول لوله های پنج لایه سوپر پایپ، لوله سوپر پایپ +2 بوده که طبق جدیدترین تکنولوژی های بین المللی ساخته شده است. این محصول به دلیل آلیاژ آلومینیومی خاص به کار رفته در آن و استفاده از بهترین پلیمر موجود (پلی اتیلن) میزان رسوب پذیری را به حداقل رسانده و باعث دوام سیستم لوله کشی شده است. لوله های پنج لایه سوپر پایپ با دستگاه هیدروستاتیک آزمایش می شوند و مقاومت زیادی در برابر فشار و دمای بالایی از خود نشان می دهند. ناگفته نماند که معمولا قیمت لوله های پنج لایه سوپر پایپ از سایر لوله ها گران تر بوده و باید با تجهیزات مخصوص و سرعت بالایی به کار برده شوند.

سوپرپایپ

یکی از موفق ترین و بهترین شرکت های متخصص در زمینه تاسیسات در کشور شرکت سوپرپایپ می باشد علت این امر کیفیت ممتاز محصولات این شرکت در کنار ایمنی و راحتی است سالهای متمادی میباشد که سوپرپایپ توانسته است جزء ممتازترین و معتبرترین شرکت های تولیدی باشد لازم به ذکر است که در آخرین جشنواره مرکز تحقیقات ساختمان سوپرپایپ توانست بهترین و برگزیده ترین شرکت در زمینه مصالح ساختمانی باشد لذا وجود میلیون ها متر لوله سوپرپایپ در انواع و اقسام پروژه های ملی در سرتاسر کشور خود بیانگر اعتماد جامعه مهندسی ایران به سوپرپایپ می باشد. همچنین در قسمت بعد سعی داریم به معرفی اجمالی  سوپرپایپ بپردازیم. 

به طور کلی می توان گفت سوپرپایپ در سال ۱۳۷۶ موفق شد تا مهمترین واقعه را در صنعت لوله سازی در کشور ایران رقم بزند این شرکت توانست برای نخستین بار اقدام به تولید لوله های پنج لایه نماید همچنین این اولین بار بود که شرکتی توانسته بود محصولی متفاوت را در صنعت ساختمان و تاسیسات کشور ارائه دهد سپس سوپرپایپ توانست مورد توجه بسیاری از دانش آموختگان در این صنعت قرار بگیرد و همچنین  با این کار باعث ورود دانش و همچنین فناوری و تکنولوژی ها و تجارب شرکت های آلمانی به این صنعت شد.

مزایای لوله سوپر پایپ

 از مزایای لوله سوپرپایپ می‌توان به این موارد اشاره کرد این لوله ها به دلیل ساختار پنج لایه ای که دارند دچار زنگ زدگی و همچنین پوسیدگی نخواهند شد همچنین دوره ها به دلیل داشتن سطح صاف و داشتن سطح صیقلی شکل به هیچ عنوان رسوب نمی گیرند و همچنین در زمان اجرا نصب و راه اندازی آن ها بسیار ساده و آسان است از دیگر مزیت های لوله سوپرپایپ وزن سبک این دوره ها می باشد که در زمان جابجایی و انتقال کاررا به طور بسیار محسوسی آسان می کند. یکی دیگر از مزایای لوله های سوپرپایپ کیفیت آب آشامیدنی در هنگام استفاده از این دوره ها می باشد زیرا در لوله های سوپرپایپ به علت عدم نفوذ پذیری اکسیژن از رسوب و همچنین جرم گرفتگی و لجن جلوگیری به عمل می آید خود باعث کیفیت آب آشامیدنی خواهد شد.
این موارد برخی از ویژگی ها و مزایای بسیار مطلوب در لوله های سوپرپایپ می باشند که بسیار حائز اهمیت و مهم برای مصرف کنندگان و کاربران است زیرا مصرف کنندگان در زمان تهیه و خرید لوله های سوپرپایپ به دنبال بهترین انتخاب متناسب با نیاز خود هستند. 

اتصالات سوپرپایپ

استفاده از اتصالات به روز و جدید سوپرپایپ در خارج از اروپا بسیار منحصر به فرد میباشد و همچنین همه اتصالات سوپرپایپ دارای آب بندی دائم هستند نین با ویژگی‌ها و قابلیت‌های خود موجب افزایش سرعت نصب و همچنین کاهش خطای انسانی خواهند شد لازم به ذکر است که اتصالات سوپرپایپ در اندازه ها و سایزهای متفاوت و مختلفی عرضه می شوند سایز های ۱۶ و ۲۰ و ۲۵ و ۳۰ و ۲ از سایت های تولیدی در  سوپرپایپ هستند .
همچنین لازم به بیان می باشد که اتصالات پرسی سوپرپایپ بر اساس دانش های دریافتی از شرکت های آلمانی مهندسی شده اند این اتصالات به لطف فناوری ها و تکنولوژی ها و همچنین کد رنگ در بازار وجود دارند همچنین لازم به ذکر است که اتصالات پرسی سوپرپایپ به دلیل خطای مجری احتمال خطر آب بندی نشدن را بسیار کم میکند.

لوله سوپرپایپ

 ساختار لوله های تلفیقی از جنس پلیمر و فلز است این لوله ها به دلیل ساختار پنج لایه و همچنین فناوری های به کار رفته معایب لوله های  قدیمی و فلزی را ندارند و همچنین با کیفیت بالا و عدم رسوب پذیری یکی از گزینه های مناسب در اجرا می باشند. یکی از دلایلی که باعث شده تا این لوله ها از خوردگی و فرسودگی جلوگیری به عمل بیاورند به دلیل سطح صاف و صیقلی در داخل و خارج این لوله ها می باشد همچنین این امر موجب می شود تا عمر طولانی تری در مقایسه با لوله های قدیمی داشته باشند. همچنین لوله های سوپرپایپ تحت لیسانس کشور آلمان می باشد و همچنین به دلیل داشتن آلیاژ آلومینیومی و متریال با کیفیت پلی اتیلن بسیار کاربردی می باشد همچنین لازم است و بیان کنیم این لوله ها از تحمل فشار و دمای بالایی برخوردار هستند.

سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ

لازم به ذکر است که سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ با مکانیزم چرخش آب گرم از بین شبکه های متشکل از لوله های تلفیقی پنج لایه سوپر پایپ که در کف تعبیه شده‌اند می‌توانند بسیار آرام حرارت را در تمامی سطح به شکل یکنواخت انتقال دهند همچنین در این سیستم دمای  متوسط آب گرم به طور متوسط ۴۰ ۴۵ درجه سانتی گراد به واسطه موتورخانه و پکیج و همچنین پنل های خورشیدی از طریق کلکتور ها در این سیستم گردش پیدا می کند همچنین لازم است و بیان کنیم که این سیستم نسبت به سیستم های رایج و مرسوم قدیمی ۳۰ تا ۳۵  درجه کمتر است و حداکثر دمایی که ۲۹ درجه سانتیگراد می باشد.

لیست قیمت سوپرپایپ

به طور کلی می توان گفت که از لوله‌های سوپرپایپ بیشتر و اکثراً در تاسیسات مکانیکی ساختمان استفاده می کنند و همچنین وظیفه اصلی این لوله ها تحول و توسعه در صنعت می باشد و همچنین این شرکت با ارائه راه حل های نهایی و جدید اقدام به حل مشکلات موجود در ساختمان ها کرده است. لازم به ذکر است که در سال  ۱۳۷۶ شرکت سوپرپایپ اقدام به تولید لوله های پنج لایه در کارخانه های مربوط به خود کرد این اقدام و این عمل باعث ورود تکنولوژی و دانش های جدید شرکت های آلمانی یویونور به کشور عزیزمان ایران شد که باعث صرفه جویی ارزی در این بخش از صنعت نیز گشت. 
همچنین لازم است تا بدانید لیست قیمت سوپرپایپ به دلیل میزان اندازه و سایز های متفاوت و گوناگون و همچنین عملکرد ها و کارکردهای مختلف لوله های سوپرپایپ و نوسانات بازار دارای تلرانس و اختلاف می باشد لذا نمایندگی هایی در سطح کشور وجود دارند که اقدام به فروش لوله های سوپرپایت می نمایند شما عزیزان می توانید برای اطلاع از لیست قیمت سوپرپایپ به این نمایندگی ها مراجعه نمایید و نسبت به قیمت های به روز و جدید کسب اطلاع نمایید.

مشخصات لوله های سوپر پایپ

اتصالات لوله پنج لایه سوپر پایپ از نوع پرسی بوده، که با به کارگیری تکنولوژی RTS  و کد رنگ به بازار عرضه می شوند. این تکنولوژی باعث بهتر شدن سیستم آب بندی شده و سیستم لوله کشی ساختمان ناشی از آب بندی نبودن لوله را به حداقل می رسانند. در اتصالات سوپر پایپ +2 به جای استیل از آلومینیوم استفاده می شود، تا عمل پرس دقیق تر بهتر انجام شود. همان طور که در مطلب بالا خواندید، یکی از کاربردهای مهم و اساسی لوله پنج لایه سوپر پایپ در سیستم های گرمایش کف بوده که در مقایسه با سایر روشهای گرمایشی، مثل استفاده از رادیاتور و غیره حس آرامش بیشتری به انسان می دهد. گرمایش کفی به دلیل توزیع یکنواخت حرارت در تمام محیط، غیر از ساختمانهای مسکونی، که کاربری شخصی داشته، برای تأمین گرمای فضاها و اماکن عمومی نیز هم می تواند کاربرد وسیعی داشته باشد. به کارگیری این تکنولوژی ها مزایایی دارند که آن ها عبارتند از:
•    صرفه جویی در مصرف انرژی
•    یکنواخت شدن گرما در محیط
•    حفظ رطوبت فضا و جلوگیری از خشکی فضا
•    کاهش میزان گرد غبار معلق در محیط

مدیریت هوشمند انرژی (DEM) امکان تنظیم دما را در سطح مطلوب و دلخواه را به صورت خودکار فراهم می کند. این مدیریت هوشمند انرزی یک تکنولوژی کنترلی بوده که با استفاده از ترموستات های بی سیم، دقیقه به دقیقه شرایط فضاهای مختلف را در دمای مطولب نگه می دارد. استفاده از لوله های پنج لایه سوپر پایپ در این سیستم، به صورت خودکار باعث بالانس هیدرولیکی مدارها می شود. بنابراین نه تنها در ابتدای نصب، بلکه در صورت اعمال تغییراتی از قبیل تغییر پوشش کف، یا تغییر کاربری اتاق ها نیز، نیازی به تنظیم دستی مدارها نیست.
باید تعادل گرمایش از کف باید به خوبی انجام شود. DEM با دریافت بازخوردهای مربوط به زمان رسیدن به دماهای تنظیم شده، در ترموستات محیط های مختلف ساختمان با محاسبه دبی مدارها، به طور هوشمند و مداوم سیستم را بالانس می کند. سیستم های گرمایش از کف ساختمان، باعث صرفه جویی 40 درصدی مصرف انرژی شده، اما سیستم گرمایشی DEM که ساخت و اجرای آن فقط با لوله پنج لایه سوپر پایپ امکان پذیر است.

از دیگر مزایای سیستم گرمایش DEM عبارتند از:
•    نیاز به بالانس دستی مدارها ندارد.
•    بهبود در توزیع حرارت در کف
•    کنترل صحت عملکرد مدارهای مختلف سیستم های گرمایش از کف
•    افزایش سرعت واکنش تا 25 درصد
•    نصب و استفاده آسان از آن ها
•    استفاده از سیستم بای پس برای محافظت از پمپ
•    ارتباط با سیستم BMS با استاندارد KNX
•    ارتباط آسان با سیستم کنترل موتورخانه
•    متصل به سنسور رطوبت و کف
•    اتصال به سنسور دمای فضای بیرون
در مطلب بالا به صورت کامل درباره لوله های سوپر پایپ صحبت کردیم. برای شما از مزایا و کاربرد این لوله ها گفتیم. شما می توانید بنا به نیازتان از سایت فروشگاهی تخصیص لوله و اتصالات  ما خرید خود را انجام دهید.

27 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته

راه های ارتباطی

  • فروش آنلاین لوله و اتصالات - بازار اتصالات
  • تلفن تماس: 66635754-021_
    09122338243
  • آدرس: بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
  • ایمیل : info@bazaretesalat.com
نشان ملی ثبت
اینماد
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت