بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
Anonym
/ دسته ها: لندینگ

سوپرپایپ

لوله پنج لایه سوپر پایپ ، یکی از بهترین انواع لوله های پنج لایه است که تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود. این لوله بیشتر در صنعت ساختمانی کاربرد دارند از جمله کاربرد آن ها می تواند به استفاده آن ها در سیستم گرمایش کف اشاره کرد. نسل جدید لوله های پنج لایه سوپر پایپ از جنس لوله های تلفیقی pex-al-pex  بوده و از فناوری pex-al- pex  در لوله های فلزی استفاده می شود. با تلفیق پلیمر و فلز، به بهبود کیفیت آب آشامیدنی کمک زیادی شده، باعث راحت تر کردن نصب و اتصالات نصب آن می شود. این ویژگی ها باعث شده این محصول در به کار بردن تاسیسات ساختمان بسیار مناسب باشد.اگر قصد خرید لوله و اتصالات پلیمری نیک بسپار را دارید ، می توانید از طریق وب سایت بازار اتصالات درخواست خود را ثبت نمایید و از قیمت لوله یکسر سوکت و لوله دوسر سوکت مطلع شوید. آخرین محصول لوله های پنج لایه سوپر پایپ، لوله سوپر پایپ +2 بوده که طبق جدیدترین تکنولوژی های بین المللی ساخته شده است. این محصول به دلیل آلیاژ آلومینیومی خاص به کار رفته در آن و استفاده از بهترین پلیمر موجود (پلی اتیلن) میزان رسوب پذیری را به حداقل رسانده و باعث دوام سیستم لوله کشی شده است. لوله های پنج لایه سوپر پایپ با دستگاه هیدروستاتیک آزمایش می شوند و مقاومت زیادی در برابر فشار و دمای بالایی از خود نشان می دهند. ناگفته نماند که معمولا قیمت لوله های پنج لایه سوپر پایپ از سایر لوله ها گران تر بوده و باید با تجهیزات مخصوص و سرعت بالایی به کار برده شوند.

لوله پنج لایه سوپرپایپ ، از ایده آل ترین سیستم های آب سرد و گرم ، سیستم های آب آشامیدنی،  رادیاتور ، سیستم گرمایش از کف ، هوای فشرده و سیستم های انتقال سیال خنک می باشد. لوله های پنج لایه ، ترکیبی از آلومینیوم و پلیمر هستند. این محصول مزایای مثبت پلاستیک و فلز را ادغام می کند و معایب آنها را از بین می برد. لوله پنج لایه سوپرپایپ ، اساساً از یک لایه آلومینیومی ساخته شده است که بین دو لایه مجزا قرار گرفته است. دو لایه چسب ، قسمت فلزی را به لوله پلاستیکی داخلی و خارجی متصل می کند. لایه فلزی که در طول لوله جوش داده می شود ، به عنوان یک مانع اکسیژن عمل کرده و انتشار اکسیژن را در ماتریس پلیمری متوقف می کند. همچنین با تغییرات دما ، نیرو های برگشتی و انبساط حرارتی را جبران و کاهش می دهد. لوله پنج لایه سوپرپایپ ، از نظر مناسب بودن برای سیستم های گرمایش از کف بی رقیب هستند و به دلیل مشخصات بالا ، به همان اندازه برای تاسیسات آب آشامیدنی نیز مناسب می باشند. لوله های یکپارچه یا لوله های پنج لایه ، به دلیل مزایای فراوانی مانند انعطاف پذیری ، تحمل حرارت بالا و ضریب انبساط خطی پایین ؛ کاربرد های زیادی در سیستم های لوله کشی بهداشتی آب سرد و گرم ، شبکه های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایش دارند. این نوع لوله ها از پلیمر دو لایه ، دو لایه چسب و یک لایه آلومینیوم تشکیل شده است. لایه بیرونی و لایه داخلی ، از پلیمر بر پایه پلی اتیلن ساخته شده است که با دو لایه چسب به لایه میانی که از ورق آلومینیوم ساخته شده است متصل می شود. در ساخت لوله پنج لایه سوپرپایپ ، از بهترین مواد اولیه و فرآیندهای ساخت برای ارائه محصولاتی با بالاترین استاندارد های بهداشتی و فنی استفاده می شود.

سوپرپایپ

یکی از موفق ترین و بهترین شرکت های متخصص در زمینه تاسیسات در کشور شرکت سوپرپایپ می باشد علت این امر کیفیت ممتاز محصولات این شرکت در کنار ایمنی و راحتی است سالهای متمادی میباشد که سوپرپایپ توانسته است جزء ممتازترین و معتبرترین شرکت های تولیدی باشد لازم به ذکر است که در آخرین جشنواره مرکز تحقیقات ساختمان سوپرپایپ توانست بهترین و برگزیده ترین شرکت در زمینه مصالح ساختمانی باشد لذا وجود میلیون ها متر لوله سوپرپایپ در انواع و اقسام پروژه های ملی در سرتاسر کشور خود بیانگر اعتماد جامعه مهندسی ایران به سوپرپایپ می باشد. همچنین در قسمت بعد سعی داریم به معرفی اجمالی  سوپرپایپ بپردازیم.  به طور کلی می توان گفت سوپرپایپ در سال ۱۳۷۶ موفق شد تا مهمترین واقعه را در صنعت لوله سازی در کشور ایران رقم بزند این شرکت توانست برای نخستین بار اقدام به تولید لوله های پنج لایه نماید همچنین این اولین بار بود که شرکتی توانسته بود محصولی متفاوت را در صنعت ساختمان و تاسیسات کشور ارائه دهد سپس سوپرپایپ توانست مورد توجه بسیاری از دانش آموختگان در این صنعت قرار بگیرد و همچنین  با این کار باعث ورود دانش و همچنین فناوری و تکنولوژی ها و تجارب شرکت های آلمانی به این صنعت شد.

مزایای لوله سوپر پایپ

 از مزایای لوله سوپرپایپ می‌توان به این موارد اشاره کرد این لوله ها به دلیل ساختار پنج لایه ای که دارند دچار زنگ زدگی و همچنین پوسیدگی نخواهند شد همچنین دوره ها به دلیل داشتن سطح صاف و داشتن سطح صیقلی شکل به هیچ عنوان رسوب نمی گیرند و همچنین در زمان اجرا نصب و راه اندازی آن ها بسیار ساده و آسان است از دیگر مزیت های لوله سوپرپایپ وزن سبک این دوره ها می باشد که در زمان جابجایی و انتقال کاررا به طور بسیار محسوسی آسان می کند. یکی دیگر از مزایای لوله های سوپرپایپ کیفیت آب آشامیدنی در هنگام استفاده از این دوره ها می باشد زیرا در لوله های سوپرپایپ به علت عدم نفوذ پذیری اکسیژن از رسوب و همچنین جرم گرفتگی و لجن جلوگیری به عمل می آید خود باعث کیفیت آب آشامیدنی خواهد شد.
این موارد برخی از ویژگی ها و مزایای بسیار مطلوب در لوله های سوپرپایپ می باشند که بسیار حائز اهمیت و مهم برای مصرف کنندگان و کاربران است زیرا مصرف کنندگان در زمان تهیه و خرید لوله های سوپرپایپ به دنبال بهترین انتخاب متناسب با نیاز خود هستند. 

اتصالات سوپرپایپ

استفاده از اتصالات به روز و جدید سوپرپایپ در خارج از اروپا بسیار منحصر به فرد میباشد و همچنین همه اتصالات سوپرپایپ دارای آب بندی دائم هستند نین با ویژگی‌ها و قابلیت‌های خود موجب افزایش سرعت نصب و همچنین کاهش خطای انسانی خواهند شد لازم به ذکر است که اتصالات سوپرپایپ در اندازه ها و سایزهای متفاوت و مختلفی عرضه می شوند سایز های ۱۶ و ۲۰ و ۲۵ و ۳۰ و ۲ از سایت های تولیدی در  سوپرپایپ هستند .
همچنین لازم به بیان می باشد که اتصالات پرسی سوپرپایپ بر اساس دانش های دریافتی از شرکت های آلمانی مهندسی شده اند این اتصالات به لطف فناوری ها و تکنولوژی ها و همچنین کد رنگ در بازار وجود دارند همچنین لازم به ذکر است که اتصالات پرسی سوپرپایپ به دلیل خطای مجری احتمال خطر آب بندی نشدن را بسیار کم میکند.

لوله سوپرپایپ

 ساختار لوله های تلفیقی از جنس پلیمر و فلز است این لوله ها به دلیل ساختار پنج لایه و همچنین فناوری های به کار رفته معایب لوله های  قدیمی و فلزی را ندارند و همچنین با کیفیت بالا و عدم رسوب پذیری یکی از گزینه های مناسب در اجرا می باشند. یکی از دلایلی که باعث شده تا این لوله ها از خوردگی و فرسودگی جلوگیری به عمل بیاورند به دلیل سطح صاف و صیقلی در داخل و خارج این لوله ها می باشد همچنین این امر موجب می شود تا عمر طولانی تری در مقایسه با لوله های قدیمی داشته باشند. همچنین لوله های سوپرپایپ تحت لیسانس کشور آلمان می باشد و همچنین به دلیل داشتن آلیاژ آلومینیومی و متریال با کیفیت پلی اتیلن بسیار کاربردی می باشد همچنین لازم است و بیان کنیم این لوله ها از تحمل فشار و دمای بالایی برخوردار هستند.

لوله پنج لایه سوپرپایپ

لوله پنج لایه سوپرپایپ ، یکی از مهمترین اقلام کاربردی در سیستم های مدرن صنایع ساختمان ، تهویه مطبوع و سیستم های آب سرد و گرم می باشد. این لوله های پنج لایه در دو نوع PERT و PEX تولید می شوند که از دو لایه پلی اتیلن مخصوص (PERT یا PEX) به همراه یک لایه آلومینیومی (Al) در وسط  و دو لایه چسب مخصوص که لایه بیرونی را به وسط وصل می کند ، تشکیل شده است. لوله های پنج لایه ، به دلیل ویژگی های ساختاری مانند انتقال سیالات اسیدی و قلیایی ، مقاومت در برابر خوردگی و فشار زیاد ، احتمال کم انسداد لوله به دلیل نرم بودن سطح داخلی ، عایق بودن حرارت بالا و سایر ویژگی های ساختاری ؛ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. از این محصولات در سیستم های مختلف از جمله تاسیسات سرمایشی ، گرمایشی ، تهویه مطبوع ، سیستم های گرمایش زمینی ، انتقال آب در رایزر ها و کلیه سیستم های بهداشتی آب سرد و گرم استفاده می شود. لوله پنج لایه سوپرپایپ ، مطمئناً یک گزینه همه کاره برای نصاب‌ ها می باشد. لین محصول با ساختار قابل انعطاف خود ، زمان نصب را به طور چشمگیری پایین آورده و اتصالات بدون شعله را ارائه می‌ دهد. انتخاب یک سیستم لوله کشی چند لایه ، می تواند استحکام و پایداری سیستم های فلزی را با انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خوردگی پلاستیک ترکیب کند.

لوله آب پنج لایه سوپرپایپ

نصب کنندگان در سال های اخیر به طور فزاینده ای به لوله کشی پلاستیکی متناسب با فشار روی آورده اند ؛ زیرا از مزایای لوله کشی انعطاف پذیر در طیف وسیعی از کاربردها می توان استفاد کرد. با این حال ، راه حل دیگری وجود دارد که مزایای سیستم های لوله کشی پلاستیکی و فلزی را ترکیب می کند که لوله آب پنج لایه سوپرپایپ نام دارد. این فناوری ، یک راه حل واحد برای تمام آب آشامیدنی ، منابع گرمایشی ، پروژه های تجاری خانگی و همچنین بسیاری از کاربرد های صنعتی مانند هوای فشرده و سیستم های آب خنک کننده می باشد. یکی از مزایای سیستم‌ لوله چند لایه ، استحکام و دوام بیشتر در مقایسه با لوله‌های تمام پلاستیکی است. این لوله عمدتاً در سیستم های گرمایش تابشی هیدرونیک ، لوله کشی آب خانگی و عایق برای کابل های برق با تنش بالا (ولتاژ بالا) استفاده می شود. همچنین برای کاربرد های گاز طبیعی و نفت دریایی ، حمل و نقل شیمیایی و حمل و نقل فاضلاب و دوغاب استفاده می شود. لوله آب پنج لایه سوپرپایپ ، اخیراً جایگزین مناسبی برای پلی وینیل کلراید (PVC) و لوله مسی برای استفاده به عنوان لوله های آب خانگی شده است. این لوله ها ، یک یا دو مزیت حیاتی دارند که آن را به بهترین انتخاب برای توزیع آب تبدیل می کند ؛

لوله پنج لایه به اتصالات کمتری نیاز دارد و در نتیجه ، احتمال کمتری برای نشت آب و مایعات ایجاد می کند. این لوله در سیم پیچ های بلند موجود می باشد و به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا بدون استفاده از اتصالات در اطراف موانع خم شود.
نصب این لوله ها بسیار آسان‌ تر می باشد ؛ زیرا اتصالات کمتری دارند ، سبک هستند و انعطاف‌ پذیر می باشند ؛ در نتیجه هزینه‌ کار کمتری نیز ایجاد می‌ شود.
صرفه جویی در انرژی را بهبود می بخشد ، زیرا سطح گرمای از دست رفته از آب را در لوله کشی کاهش می دهد. با خریداری و سفارش این محصول بی نظیر ، می توانید از کیفیت بالای لوله کشی ساختمان خود ، اطمینان حاصل کنید

سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ

لازم به ذکر است که سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ با مکانیزم چرخش آب گرم از بین شبکه های متشکل از لوله های تلفیقی پنج لایه سوپر پایپ که در کف تعبیه شده‌اند می‌توانند بسیار آرام حرارت را در تمامی سطح به شکل یکنواخت انتقال دهند همچنین در این سیستم دمای  متوسط آب گرم به طور متوسط ۴۰ ۴۵ درجه سانتی گراد به واسطه موتورخانه و پکیج و همچنین پنل های خورشیدی از طریق کلکتور ها در این سیستم گردش پیدا می کند همچنین لازم است و بیان کنیم که این سیستم نسبت به سیستم های رایج و مرسوم قدیمی ۳۰ تا ۳۵  درجه کمتر است و حداکثر دمایی که ۲۹ درجه سانتیگراد می باشد.

لیست قیمت سوپرپایپ

به طور کلی می توان گفت که از لوله‌های سوپرپایپ بیشتر و اکثراً در تاسیسات مکانیکی ساختمان استفاده می کنند و همچنین وظیفه اصلی این لوله ها تحول و توسعه در صنعت می باشد و همچنین این شرکت با ارائه راه حل های نهایی و جدید اقدام به حل مشکلات موجود در ساختمان ها کرده است. لازم به ذکر است که در سال  ۱۳۷۶ شرکت سوپرپایپ اقدام به تولید لوله های پنج لایه در کارخانه های مربوط به خود کرد این اقدام و این عمل باعث ورود تکنولوژی و دانش های جدید شرکت های آلمانی یویونور به کشور عزیزمان ایران شد که باعث صرفه جویی ارزی در این بخش از صنعت نیز گشت. 
همچنین لازم است تا بدانید لیست قیمت سوپرپایپ به دلیل میزان اندازه و سایز های متفاوت و گوناگون و همچنین عملکرد ها و کارکردهای مختلف لوله های سوپرپایپ و نوسانات بازار دارای تلرانس و اختلاف می باشد لذا نمایندگی هایی در سطح کشور وجود دارند که اقدام به فروش لوله های سوپرپایت می نمایند شما عزیزان می توانید برای اطلاع از لیست قیمت سوپرپایپ به این نمایندگی ها مراجعه نمایید و نسبت به قیمت های به روز و جدید کسب اطلاع نمایید.

مشخصات لوله های سوپر پایپ

اتصالات لوله پنج لایه سوپر پایپ از نوع پرسی بوده، که با به کارگیری تکنولوژی RTS  و کد رنگ به بازار عرضه می شوند. این تکنولوژی باعث بهتر شدن سیستم آب بندی شده و سیستم لوله کشی ساختمان ناشی از آب بندی نبودن لوله را به حداقل می رسانند. در اتصالات سوپر پایپ +2 به جای استیل از آلومینیوم استفاده می شود، تا عمل پرس دقیق تر بهتر انجام شود. همان طور که در مطلب بالا خواندید، یکی از کاربردهای مهم و اساسی لوله پنج لایه سوپر پایپ در سیستم های گرمایش کف بوده که در مقایسه با سایر روشهای گرمایشی، مثل استفاده از رادیاتور و غیره حس آرامش بیشتری به انسان می دهد. گرمایش کفی به دلیل توزیع یکنواخت حرارت در تمام محیط، غیر از ساختمانهای مسکونی، که کاربری شخصی داشته، برای تأمین گرمای فضاها و اماکن عمومی نیز هم می تواند کاربرد وسیعی داشته باشد. به کارگیری این تکنولوژی ها مزایایی دارند که آن ها عبارتند از:

 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • یکنواخت شدن گرما در محیط
 • حفظ رطوبت فضا و جلوگیری از خشکی فضا
 • کاهش میزان گرد غبار معلق در محیط

مدیریت هوشمند انرژی (DEM) امکان تنظیم دما را در سطح مطلوب و دلخواه را به صورت خودکار فراهم می کند. این مدیریت هوشمند انرزی یک تکنولوژی کنترلی بوده که با استفاده از ترموستات های بی سیم، دقیقه به دقیقه شرایط فضاهای مختلف را در دمای مطولب نگه می دارد. استفاده از لوله های پنج لایه سوپر پایپ در این سیستم، به صورت خودکار باعث بالانس هیدرولیکی مدارها می شود. بنابراین نه تنها در ابتدای نصب، بلکه در صورت اعمال تغییراتی از قبیل تغییر پوشش کف، یا تغییر کاربری اتاق ها نیز، نیازی به تنظیم دستی مدارها نیست. باید تعادل گرمایش از کف باید به خوبی انجام شود. DEM با دریافت بازخوردهای مربوط به زمان رسیدن به دماهای تنظیم شده، در ترموستات محیط های مختلف ساختمان با محاسبه دبی مدارها، به طور هوشمند و مداوم سیستم را بالانس می کند. سیستم های گرمایش از کف ساختمان، باعث صرفه جویی 40 درصدی مصرف انرژی شده، اما سیستم گرمایشی DEM که ساخت و اجرای آن فقط با لوله پنج لایه سوپر پایپ امکان پذیر است.

از دیگر مزایای سیستم گرمایش DEM عبارتند از:

 • نیاز به بالانس دستی مدارها ندارد.
 • بهبود در توزیع حرارت در کف
 • کنترل صحت عملکرد مدارهای مختلف سیستم های گرمایش از کف
 • افزایش سرعت واکنش تا 25 درصد
 • نصب و استفاده آسان از آن ها
 • استفاده از سیستم بای پس برای محافظت از پمپ
 • ارتباط با سیستم BMS با استاندارد KNX
 • ارتباط آسان با سیستم کنترل موتورخانه
 • متصل به سنسور رطوبت و کف
 • اتصال به سنسور دمای فضای بیرون

در مطلب بالا به صورت کامل درباره لوله های سوپر پایپ صحبت کردیم. برای شما از مزایا و کاربرد این لوله ها گفتیم. شما می توانید بنا به نیازتان از سایت فروشگاهی تخصیص لوله و اتصالات  ما خرید خود را انجام دهید.

 

علاقه مندان جهت اطلاع از فوم الاستومری و سوپر پایپ  به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید وکسانی که نیاز دارند درباره لوله سپاهان و فوم الاستومری رولی مطالعه داشته باشند از طریق بلاگ سایت مراجعه کنند برای اشنایی با لوله آذین بر روی لینک کلیک کنید. بازار اتصالات ازلوله api پشتیبانی میکند. بست سوپرفیکس و نیوپایپ  و شیر فلکه کیز ایران از دیگر محصولات ماست.

2317 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
DNN