فیلتر ها
مرتب سازی بر اساس:

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

فوم سفید

در حال حاضر فوم های لوله ای به طور بسیار صنعت استفاده می شود. به طور کلی می‌توان گفت که این فوم ها دارای مدل های متفاوتی از نظر ضخامت هستند. همچنین ضخامت های استفاده شده در این فوم ها از ۱۲ تا ۳۶ میلیمتر عرضه می شود. همچنین لازم به ذکر است که فوم های لوله بیشتر الاستومری و همچنین پلی اتیلنی به شکل توری و روکش آلومینیوم وجود دارد. همچنین  فیلم های پلی اتیلنی از پلی اتیلن فشرده ساخته می شود و به دلیل داشتن تراکم بالا میان سلول ها یکی از بهترین عایق ها جهت استفاده در لوله ها می باشد. مکانیزم فوم های الاستومری  که این گونه می باشد که از ساختار سلولی بسته برخوردار است و همچنین در برابر بخور و رطوبت دارای مقاومت بالا و خوبی است لازم به ذکر می باشد که فرم های لوله ی آلاستومری و همچنین فوم های پلی اتیلنی برای عایق رطوبتی و حرارتی و همچنین برودتی و صدا مورد استفاده قرار می گیرد.

فوم سفید چیست؟

به طور کلی می توان گفت فوم لوله ای سفید و همچنین فوم های پلی اتیلنی برای عایق کردن لوله های پنج لایه و همچنین لوله های تک لایه مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین لازم است تا بدانید از این فوم ها برای عایق کردن لوله هایی که در واحد ها و ساختمان ها از کف و یا سقف عبور کرده‌اند مورد بهره قرار می گیرند. این کار باعث می‌شود تا به اتمام کار لوله ها عمل انتقال دما با محیط به شکل محسوسی کم شود لذا زمانی که در فصول سرد و در زمستان هنگامی که شیر را باز میکنید مدت زمانی در حد چند ثانیه باید صبر کنید تا آبسرد ای که درون لوله وجود دارد خارج شود و سپس با آب گرم جریان پیدا بکند.

استفاده از  فوم ها باعث می شود تا بسیار سریعتر جریان گرم آب در لوله ها  انتقال پیدا بکند. همچنین لازم به ذکر است که زمانی که لوله ها از کف و یا سقف ساختمان عبور می کنند با داشتن فوم در مقایسه با سردی و یا گرمی فضای اطراف خود واکنش کمتری را نشان می دهند. همچنین لازم به ذکر است فوم های پلی اتیلنی در حال حاضر جایگزین پشم شیشه هستند باید دقت نمایید که این فرم ها مناسب موتورخانه نیستند و اگرچه به هر دلیلی حرارت زیاد باشد دچار درهم فشردگی خواهند شد، لذا در موتورخانه ها نیاز است تا از پشم شیشه استفاده کنید. از نکات مهمی که باید به آن دقت کنید این است که فوم  سفید در برابر نور مستقیم خورشید بسیار حساس و آسیب پذیر است و همچنین در صورتی که از این فوم در فضای باز استفاده شود در مدت زمان بسیار کمی حداکثر یک سال دچار پوسیدگی خواهد شد.

انواع فوم سفید

به طور کلی می توان گفت که فوم های سفید در انواع و اقسام گوناگون در بازار موجود می باشند در این قسمت به صورت کاملا اجمالی به بررسی این فوم ها خواهیم پرداخت.

  • فوم سفید رولی
  • فوم سفید لوله ای شکل
  • فوم سفید تخته ای
  • فوم سفید فشرده
  • فوم سفید با روکش آلومینیوم
  • فوم سفید پشت چسب دار
  • فوم سفید میله ای
  • فوم سفید لوله ای

 در حقیقت فوم سفید لوله ای یا به عبارتی فوم های پلی اتیلن برای عایق کردن لوله های پنج لایه و همچنین لوله های تک لایه مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین لازم به ذکر است که در اکثر مواقع از این فوم ها برای عایق کردن لوله هایی که در کف و یا همچنین در سقف واحد ها و ساختمان ها هستند استفاده می شود از نکات مهم و حائز اهمیت این است که زمانی که لوله ها در کف و یا سقف ساختمان وجود دارند. این فوم ها با توجه به سردی و یا گرمی فضای اطراف خود واکنش کمتری را نشان می دهند. همچنین لازم است بدانید عایق لوله های سفید یا همان فوم سفید میله ای در حال حاضر یک جایگزین بسیار مناسب برای پشم شیشه است  ولی نمی توان از آن برای عایق کردن لوله های فلزی در موتورخانه ها استفاده کرد.
 از نکات دیگری که در فوم های سفید لوله ای حائز اهمیت است این است که اگرچه حرارت در موتورخانه و یا در محیط استفاده شده از این فوم ها بالا باشد این فوم ها دچار سوختگی نخواهند شد ولی مواد آنها دچار درهم فشردگی می شود. لذا به همین دلیل فوم های سفید لوله‌ای در برابر گرمای مستقیم و همچنین در برابر نور مستقیم خورشید بسیار دچار آسیب خواهد شد. از مزایای استفاده از فوم لوله ای سفید میتوان به استفاده از این فوم ها در سیستم تاسیسات لوله کشی ساختمان اشاره کرد که موجب جلوگیری از هدر رفتن انرژی و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

فوم سفید رولی

به طور کلی می‌توان گفت که فوم رولی سفید را با نام های پلی فوم و فوم رول در بازار می شناسند. همچنین لازم به ذکر است که این فوم ها کاربرد میباشند کاربرد این فوم ها به دلیل ساختار ویژه ای که دارند در عایق سازی صوتی و حرارتی و همچنین در صنایع مبلمان و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین فوم های سفید رولی از پلی اتیلن فشرده و حباب های بسیار هوا تشکیل میشود که به دلیل داشتن خواص تراکم سلول جزء بهترین و  بهینه ترین از نظر برودتی و همچنین رطوبت ای و صدا هستند لازم است تا بیان کنیم که فوم رولی سفید دارای حالتی اسفنجی می باشد که دارای خواص بسیار بهتری در مقایسه با اسفنج های معمولی است. همچنین فوم رولی سفید می تواند ضربه گیر و پلاستیکی مقاوم در برابر حرارت و رطوبت مورد بهره وری قرار گیرد.

فوم سفید عایق حرارتی

یکی دیگر از فوم هایی که در صنعت جزء فوم های پرکاربرد به حساب می آید فوم سفید عایق حرارتی است که یک عایق برودت و حرارت می باشد. لذا  این فوم می‌توان در عایق سازی منبع انبساط در شوفاژ خانه ها و همچنین منبع آب و عایق سازی سقف های ایرانیت که احتیاج به عایق سازی حرارتی و برودتی دارند استفاده نمود.  همچنین لازم به ذکر است که فرم های قابل استفاده و پیشنهادی برای این کار ۱۰ میلیمتر تا ۴۰ میلیمتر است.
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت