فیلتر ها
مرتب سازی بر اساس:

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

در حال حاضر فوم های لوله ای به طور بسیار صنعت استفاده می شود. به طور کلی می‌توان گفت که این فوم ها دارای مدل های متفاوتی از نظر ضخامت هستند. همچنین ضخامت های استفاده شده در این فوم ها از ۱۲ تا ۳۶ میلیمتر عرضه می شود. همچنین لازم به ذکر است که فوم های لوله بیشتر الاستومری و همچنین پلی اتیلنی به شکل توری و روکش آلومینیوم وجود دارد. همچنین  فیلم های پلی اتیلنی از پلی اتیلن فشرده ساخته می شود و به دلیل داشتن تراکم بالا میان سلول ها یکی از بهترین عایق ها جهت استفاده در لوله ها می باشد. مکانیزم فوم های الاستومری  که این گونه می باشد که از ساختار سلولی بسته برخوردار است و همچنین در برابر بخور و رطوبت دارای مقاومت بالا و خوبی است لازم به ذکر می باشد که فرم های لوله ی آلاستومری و همچنین فوم های پلی اتیلنی برای عایق رطوبتی و حرارتی و همچنین برودتی و صدا مورد استفاده قرار می گیرد.

فوم سفید چیست؟

به طور کلی می توان گفت فوم لوله ای سفید و همچنین فوم های پلی اتیلنی برای عایق کردن لوله های پنج لایه و همچنین لوله های تک لایه مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین لازم است تا بدانید از این فوم ها برای عایق کردن لوله هایی که در واحد ها و ساختمان ها از کف و یا سقف عبور کرده‌اند مورد بهره قرار می گیرند. این کار باعث می‌شود تا به اتمام کار لوله ها عمل انتقال دما با محیط به شکل محسوسی کم شود لذا زمانی که در فصول سرد و در زمستان هنگامی که شیر را باز میکنید مدت زمانی در حد چند ثانیه باید صبر کنید تا آبسرد ای که درون لوله وجود دارد خارج شود و سپس با آب گرم جریان پیدا بکند.

استفاده از  فوم ها باعث می شود تا بسیار سریعتر جریان گرم آب در لوله ها  انتقال پیدا بکند. همچنین لازم به ذکر است که زمانی که لوله ها از کف و یا سقف ساختمان عبور می کنند با داشتن فوم در مقایسه با سردی و یا گرمی فضای اطراف خود واکنش کمتری را نشان می دهند. همچنین لازم به ذکر است فوم های پلی اتیلنی در حال حاضر جایگزین پشم شیشه هستند باید دقت نمایید که این فرم ها مناسب موتورخانه نیستند و اگرچه به هر دلیلی حرارت زیاد باشد دچار درهم فشردگی خواهند شد، لذا در موتورخانه ها نیاز است تا از پشم شیشه استفاده کنید. از نکات مهمی که باید به آن دقت کنید این است که فوم  سفید در برابر نور مستقیم خورشید بسیار حساس و آسیب پذیر است و همچنین در صورتی که از این فوم در فضای باز استفاده شود در مدت زمان بسیار کمی حداکثر یک سال دچار پوسیدگی خواهد شد.

انواع فوم سفید

به طور کلی می توان گفت که فوم های سفید در انواع و اقسام گوناگون در بازار موجود می باشند در این قسمت به صورت کاملا اجمالی به بررسی این فوم ها خواهیم پرداخت.

  • فوم سفید رولی
  • فوم سفید لوله ای شکل
  • فوم سفید تخته ای
  • فوم سفید فشرده
  • فوم سفید با روکش آلومینیوم
  • فوم سفید پشت چسب دار
  • فوم سفید میله ای
  • فوم سفید لوله ای

 در حقیقت فوم سفید لوله ای یا به عبارتی فوم های پلی اتیلن برای عایق کردن لوله های پنج لایه و همچنین لوله های تک لایه مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین لازم به ذکر است که در اکثر مواقع از این فوم ها برای عایق کردن لوله هایی که در کف و یا همچنین در سقف واحد ها و ساختمان ها هستند استفاده می شود از نکات مهم و حائز اهمیت این است که زمانی که لوله ها در کف و یا سقف ساختمان وجود دارند. این فوم ها با توجه به سردی و یا گرمی فضای اطراف خود واکنش کمتری را نشان می دهند. همچنین لازم است بدانید عایق لوله های سفید یا همان فوم سفید میله ای در حال حاضر یک جایگزین بسیار مناسب برای پشم شیشه است  ولی نمی توان از آن برای عایق کردن لوله های فلزی در موتورخانه ها استفاده کرد.
 از نکات دیگری که در فوم های سفید لوله ای حائز اهمیت است این است که اگرچه حرارت در موتورخانه و یا در محیط استفاده شده از این فوم ها بالا باشد این فوم ها دچار سوختگی نخواهند شد ولی مواد آنها دچار درهم فشردگی می شود. لذا به همین دلیل فوم های سفید لوله‌ای در برابر گرمای مستقیم و همچنین در برابر نور مستقیم خورشید بسیار دچار آسیب خواهد شد. از مزایای استفاده از فوم لوله ای سفید میتوان به استفاده از این فوم ها در سیستم تاسیسات لوله کشی ساختمان اشاره کرد که موجب جلوگیری از هدر رفتن انرژی و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

فوم سفید رولی

به طور کلی می‌توان گفت که فوم رولی سفید را با نام های پلی فوم و فوم رول در بازار می شناسند. همچنین لازم به ذکر است که این فوم ها کاربرد میباشند کاربرد این فوم ها به دلیل ساختار ویژه ای که دارند در عایق سازی صوتی و حرارتی و همچنین در صنایع مبلمان و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین فوم های سفید رولی از پلی اتیلن فشرده و حباب های بسیار هوا تشکیل میشود که به دلیل داشتن خواص تراکم سلول جزء بهترین و  بهینه ترین از نظر برودتی و همچنین رطوبت ای و صدا هستند لازم است تا بیان کنیم که فوم رولی سفید دارای حالتی اسفنجی می باشد که دارای خواص بسیار بهتری در مقایسه با اسفنج های معمولی است. همچنین فوم رولی سفید می تواند ضربه گیر و پلاستیکی مقاوم در برابر حرارت و رطوبت مورد بهره وری قرار گیرد.

فوم سفید عایق حرارتی

یکی دیگر از فوم هایی که در صنعت جزء فوم های پرکاربرد به حساب می آید فوم سفید عایق حرارتی است که یک عایق برودت و حرارت می باشد. لذا  این فوم می‌توان در عایق سازی منبع انبساط در شوفاژ خانه ها و همچنین منبع آب و عایق سازی سقف های ایرانیت که احتیاج به عایق سازی حرارتی و برودتی دارند استفاده نمود.  همچنین لازم به ذکر است که فرم های قابل استفاده و پیشنهادی برای این کار ۱۰ میلیمتر تا ۴۰ میلیمتر است.

خرید محصول فوم سفید

خانه شما احتمالاً با فایبرگلاس عایق بندی شده است ؛ اما هوابندی شده نمی باشد. ده ها شکاف کوچک و سوراخ در اطراف پریز های برق ، لوله کشی و خطوط برق شما وجود دارد. فوم سفید رولی ، یکی از محبوب ترین محصولات موجود جهت عایق بندی نمای داخلی ساختمان می باشد. در واقع ، سوراخ‌ های زیادی وجود دارد که وقتی با هم جمع شوند ؛ به اندازه یک در باز هستند و به هوای بیرون اجازه می‌ دهد تا مستقیماً وارد شود. در این مقاله نگاهی به فوم سفید لوله ای و فوم لوله ای می پردازیم، پس با ما همراه باشید.
اگر قبض انرژی شما همچنان بالا می باشد ، ممکن است مشکل عایق بندی داشته باشید. با گذشت زمان ، عایق ها فرسوده می شوند. آب و هوا ، موجودات و عمر ساختمان ، می تواند حفاظت از دمای خانه شما را کاهش دهد. با این اوصاف ، می‌ توانید دریابید که عایق فوم رولی سفید ، خانه شما را در برابر بسیاری از عوامل بیرونی محافظت می کند. بسته به نوع عایق خانه شما ، می‌ توانید تا چند دهه از عملکرد مناسب خانه خود مطمئن باشد. به طور کلی ، اگر به دنبال بهترین راه حل بلند مدت هستید ؛ عایق فوم رولی سفید ، بهترین گزینه برای عایق بندی خانه شما می باشد. این محصول در عین حال ، باعث صرفه جویی در هزینه قبض های ماهانه انرژی شما نیز می شود.

 

فوم لوله ای

فوم رول ساده

فوم رولهایی با ابعاد ۵۰ و ۱۰۰ متر در ضخامت ۱ تا ۱۰ میلی متر بوده که دارای سطحی صاف و بدون هیج گونه طرح و آجی می باشد. این فوم رول ها بیشترین کاربرد را داشته و در صنایعی که به آن اشاره شد کاربرد دارند.

 

 فوم رول آج دار

این فوم ها دارای آج هایی بر روی خود می باشند که این آج ها خاصیت سر خوردن را از بین می برند و به همین دلیل در تولید انواع دمپایی و صندل روفرشی مانند صندل های هتلی و صندل های یک بار مصرف کاربرد دارند. نوع سخت این فوم رول ها برای تولید زیره کفش مناسب است. همچنین از این نوع فومرول در موارد صنعتی استفاده می شود.

 

فوم رول پانچ شده

فوم رول های پانچ شده فوم رولهایی به صورت پانچ شده جهت تهویه هوا می باشند. این فوم رول ها در صنعت کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرند. در کفی کفش و بین چرم و پارچه کفش از این فوم های پانچ شده استفاده می شود تا باعث عبور هوا و مانع از تعریق پا شود.

 

 

فوم رول پارکت ( سایلنت)

به فوم رول با ضخامت ۱٫۸ و ۲ میلی متر فومرول پارکت ( سایلنت ) می گویند که جهت زیر سازی پارکت مورد استفاده قرار می گیرند. این فوم های رولی به دلیل کیفیت بالای خود مانع از آسیب دیدن و پوسیدگی پارکت می‌شوند و از به صدا درآمدن آن جلوگیری می‌کنند. به همین دلیل استفاده از این محصول منجر به ماندگاری و افزایش طول عمر پارکت می‌گردد. فوم پارکت برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی نیز استفاده می‌شود. زیرا با نصب این محصول در زیر پارکت از ورود سرما به داخل و خروج گرما از داخل به خارج خانه جلوگیری می‌شود.

 

فوم رول TVRG

این نوع فومرول دارای دانسیته پایین تری بوده که این ویژگی استفاده از آن را در صنایع مختلف به صرفه تر می سازد. از فوم رول TVRG در تولید تشک های طبی، صنایع پزشکی، آرایشی و بهداشتی،  صنایع کیف و کفش، بسته بندی و خودروسازی استفاده می شود. فوم رول با فویل آلومینیوم، دارای خواص فیزیکی منحصر به فرد بوده، عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی بسیار عالی است. از ویژگی های خاص این نوع فوم بازتاب موثر نور و گرماست.

از کاربردهای جالب  این فوم عایق، روکشی  برای  کولرهای آبی  برای جلوگیری از اتلاف انرژی در روزهای داغ تابستان می باشد. فوم رول های فومیران دارای بالاترین کیفیت می باشند، زیرا از مواد اولیه با کیفیت تولید شده اند، اصول استاندارد در تولید آن ها رعایت شده است و توسط نیروی متخصص تولید شده اند.

 

عایق فوم سفید رولی ، روشی مدرن و بسیار موثر در عایق کاری حرارتی ساختمان ها می باشد. مزایای عایق فوم رولی سفید ، بسیار زیاد بوده و در حفاظت بلند مدت از ساختمان شما بسیار موثر می باشد. این محصول عایق دائمی و مقاوم در برابر آسیب خانه را فراهم می کند ، آسایش زندگی را بهبود می بخشد و قبوض گرمایشی را کاهش می دهد. یکی از محبوب ترین مواد برای عایق کاری ساختمان فوم رولی سفید می باشد. مزایا و معایب سایر روش‌ های عایق کاری ، باعث می شود تا دریابیم که این محصولات ، یکی از موثرترین روش‌ ها برای حفظ گرما در داخل ساختمان می باشد.

 

 یکی از مزایای عایق فوم رولی سفید ، حفظ تعادل در سرمایش و گرمایش داخلی خانه می باشد. همین امر موجب کاهش هزینه های انرژی نیز می شود ؛ چرا که خواص عایق حرارتی این ماده بسیار بالاست. این محصول ، باعث حفظ گرما در زمستان می شود و از ورود گرما در تابستان جلوگیری می کند. عایق فوم ، برای افراد مبتلا به آلرژی و حیوانات به طور کامل ایمن است. گرد و غبار ایجاد نمی کند و حاوی مواد حساسیت زا یا گاز های مضر نیست. سطح بالایی از عایق حرارتی را برای چندین سال حفظ می کند و یک زندگی آرام را به ارمغان می آورد.
DNN