فیلتر ها
مرتب سازی بر اساس:

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

در حال حاضر با توجه به گسترش ایده ها و همچنین بهره بری از فناوری ها و تکنولوژی های به روز استفاده از انواع فوم های  آلاستومری برای جلوگیری از  اتلاف انرژی و همچنین به عنوان عایق دارای اهمیت بسیار زیاد است. امروزه و در جهان امروز با گذشت زمان و همچنین کسب آگاهی بیشتر موضوع عایق کاری برای جلوگیری از اتلاف انرژی یک موضوع بسیار جدی و حائز اهمیت می باشد این موضوع تا حدی مهم است که جوامع بشری همواره و پیاپی به دنبال پیدا کردن بهترین نوع عایق بوده است انواع عایق هایی که به طور پیوسته استفاده می شد عایق های مانند پشم شیشه و پشم سنگ و در حال حاضر فوم الاستومری می باشد لازم به ذکر است که هر روزه بر تقاضای این نوع از عایق ها و فرم های الاستومری برای عایق های صوتی و حرارتی افزوده می شود.

فوم سیاه چیست؟

فوم الاستومری در حقیقت یکی از بهترین و مرسوم ترین عایق ها در زمینه عایق های حرارتی به حساب می آید که برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی مورد بهره قرار میگیرد به طور کلی می‌توان گفت که از فوم الاستومری برای عایق حرارتی استفاده می‌کنند و در حقیقت یک متریال مشترک و همیشگی در صنعت ساختمان سازی به حساب می آید. این عایق مانع بسیار مناسبی در مقابل نفوذ بخار و کنترل چگالش می باشد به طور کلی می‌توان گفت که از فوم الاستومری در سیستم های تهویه مطبوع و همچنین در تاسیسات سرمایشی بهره می‌برند . 

فوم سیاه لوله‌ ای

 از فوم سیاه لوله ای برای جلوگیری از گرم شدن لوله هایی که در آنها جریان آب سرد در حرکت استفاده می شود و همچنین در سیستم های تبرید نیز قابل استفاده هستند. به طور کلی می توان گفت که از مهمترین کاربردهای مصرف فوم الاستومری رولی کم کردن جریان حرارت در لوله های آب گرم است به بیان دیگر می توان گفت که این فوم ها جهت عایق بندی لوله های بزرگ و همچنین مخزن های آب و سیستم های چیلر استفاده دارند .نکته مهم و حائز اهمیت این است که بهترین عملکرد ای که  فوم های الاستومری می‌توانند داشته باشند  در دمای بالای صفر می باشد.

فوم سیاه رولی

فوم های سیاه رولی  با توجه به شکل و همچنین به نوع حالت پذیری برای عایق کاری در کانال ها و مخازن و لوله هایی با سایز های بالا استفتده می شوند از خصوصیات خوب این فوم ها به کنترل چگالش و هم چنین مانع بسیار مناسب جهت جلوگیری از نفوذ بخار می توان اشاره نمود .این فوم ها به صورت رولی عرضه می شوند وبیشتر در سیستم های تهویه مطبوع و همچنین در برخی از تاسیسات  سرمایی مورد بهره گیری واقع می شوند .لازم به ذکر است ساختار فوم الاستومری رولی به شکل سلول بسته می باشد و از مقاومت بسیار بالایی در برابر نفوذ رطوبت برخوردار است .

فوم سیاه عایق صوتی

یکی از حرفه ای ترین و بهترین فوم های عایق صوتی فوم الاستومری می باشد. لازم به ذکر است که این فوم از ساختار سلول بسته استفاده می کند و همچنین با متریالی که در آنها به کار رفته است نقش بسیار مهمی را  در جهت جلوگیری از انتقال صدا دارد. به طور کلی این فوم باید در ترکیب با عایق های صوتی سلول باز مورد استفاده قرار گیرد زیرا در این صورت بهترین عملکرد را خواهد داشت. از ویژگیهای فوم الاستومری عایق صوتی این است که دارای نصب بسیار راحت و ساده می باشد. از کاربردهای این فوم می توان در زیرسازی عایق صوتی استودیو ها و همچنین لمسه کاری درب استفاده نمود.

قیمت فوم سیاه

قیمت خرید فوم الاستومری به پارامتر های خاصی بستگی دارد که یکی از این پارامترها و فاکتورهای مهم میزان تخلخل و دانسیته عایق است. همچنین از عوامل دیگری که بر قیمت فوم الاستومری تاثیر می گذارد می توان به ساختار فوم و همچنین مقاومت آن در برابر حرارت و حریق اشاره کرد. در رابطه با فوم های  رولی یکی از مهمترین دلایلی که روی قیمت این نوع از فوم ها  موثر است ضخامت و متراژ عایق می باشد و به طور کلی هر چه این دو فاکتور بیشتر باشد  باعث افزایش قیمت خواهد شد.نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که بعضی از فروشنده ها در هنگام فروش قیمت را به همراه نصب اعلام می کند ولی بعضی از شرکت ها هزینه جداگانه را برای نصب دریافت میکنند.

فوم سیاه چسبی

فوم الاستومری چسبی به طور کاملا پیش ساخته و با ساختار سلول بسته تولید می شود این فوم در انواع سایز ها و همچنین در ضخامت های گوناگون در بازار یافت می شود. لازم به ذکر است که فوم الاستومری دارای مقاومت بسیار خوب و بالایی در مقابل انتشار صوت و صدا می باشد. همچنین لازم به ذکر است که فوم الاستومری چسبی با ضخامت ۵ میل و با چسب الیاف دار تجهیز شده است از این فوم برای عایق بندی ملزومات تاسیساتی استفاده می کنند. از ویژگی های مهم فوم الاستومری چسبی چسبندگی قوی می باشد همچنین چسب فوم دارای قابلیت تاشوندگی است و طول عمر زیادی دارد . از این فوم میتوان در کلیه قسمت های بدنه صاف خودرو نیز می توان استفاده کرد.

فوم سیاه نسوز

یکی از فیلم هایی که برای جلوگیری از نفوذ صدا بر روی دیوارها و سقف ها استفاده می شود تا صداهای اضافی و پژواک آنها را از بین ببرد فوم های نسوز در بعضی از منازل و در استودیو های خانگی جهت جلوگیری از تأخیر صدا مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از نکات مهم و حائز اهمیت در زمان نصب فوم های آکوستیک و فوم های الاستومری نسوز کیفیت این فوم ها می باشد زیرا در صورت نداشتن کیفیت باعث خطراتی مانند آتش سوزی و خسارات مالی میشود همچنین لازم به ذکر است که دمای متوسط در زمان آتش سوزی در ساختمان ها به ۱۰۰۰ درجه فارنهایت و حتی تا ۲۰۰۰ درجه فارنهایت نیز میرسد لذا استفاده از فوم هایی که دارای مواد عایق حرارتی هستند لازم است تا در برابر درجه حرارت بالا بسیار مقاوم بوده و همچنین مانع از افزایش آتش سوزی شوند.
DNN