بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
Anonym
/ دسته ها: لندینگ

شیر فلکه کیز ایران

شیر فلکه کیز ایران نمونه ای از شیر فلکه های کشویی برنجی کشور است. کارخانه کیز اقدام به تولید این نوع شیر فلکه کرده است که دارای مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به نوع مسی دارد. از این شیرآلات برای تأسیساتی که با سیالات گرم ارتباط دارند استفاده می شود ولی برای تأسیساتی که در دماهای پایین کار می کنند اغلب از این نوع شیر فلکه استفاده نمی شود چرا که کارایی خوبی ندارند. 
ما هم به دلیل کاربرد بالای شیر فلکه های کیز در این مقاله قصد داریم درباره شیر فلکه های برنجی این شرکت و موضوعات پیرامون آنها با شما صحبت کنیم. 

برای خرید شیر خودکار یورک از بازار اتصالات کلیک کنید.

Image

مختصری درباره کارخانه تولیدی و صنعتی کیز ایران 

کارخانه کیز اولین کارخانه ایرانی است که در زمینه تولید شیر فلکه های برنجی کشویی فعالیت می کند. این شرکت در سال 1363 راه اندازی شده است. کارخانه کیز پس از تلاش بسیار در این زمینه، به عنوان بهترین تولید کننده شیرآلات در کشور معرفی شده است. این شرکت جوایز مختلف بین المللی و داخلی دریافت کرده و کیفیت محصولات این کارخانه خوب و مناسب است. محصولات شرکت کیز کاربرد فراوانی در لوله کشی های ساختمانی دارند.

شیر فلکه کشویی چیست؟

شیر فلکه کشویی یا «گیت والو» به نوعی از شیرها گفته می شود که در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند. این مدل از شیر فلکه ها را برای استفاده های زیرسطحی نیز به کار می برند. کاربرد زیرسطحی از این شیرآلات، موجب جلوگیری از هزینه های بالای تعمیرات می شود. شیر فلکه کیز ایران از سری شیرآلات مسدود کننده به شمار می روند. این نوع از شیر فلکه ها با قرار گرفتن در نشیمنگاه شیر، مسیر عبور سیالات را می بندند. 
با توجه به این توضیحات مشخص می شود که از این شیرها نباید جهت کنترل جریان یا تنظیم آن استفاده شود بلکه آنها را صرفا در حالت کاملا باز یا کاملا بسته به کار می برند. گیت والو یا «شیر فلکه دروازه ای» به راحتی باز و بسته می شود. به طوری که اگر در یک محفظه نصب شده باشد به روش دستی یا توسط آچار مخصوص و چنانچه در زیرزمین نصب شود، با یک محور باز و بسته می شود.  خرید شیر گازی امین از بازار اتصالات امکان پذیر است.
 حرکت این شیرآلات به صورت خطی است و هنگامی که قسمت رزوه ای آنها می چرخد، دروازه شیر به سمت بالا یا پایین می رود و به این ترتیب جریان باز یا بسته می شود. مکانیزم باز و بسته کردن جریان سیالات با شیر فلکه کشویی به صورت اتوماتیک نیز امکان پذیر است که در این صورت عملگرها مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مطلب به کاربرد این شیرآلات می پردازیم.

Image

کاربرد شیر فلکه کیز ایران

شیر فلکه های کشویی برنجی تنوع زیادی دارند و بیشترین کاربرد شیر فلکه کیز ایران در سیستم هایی است که افت فشار اهمیت بالایی دارد. این شیرآلات کمترین افت فشار را برای سیستم ها فراهم می کنند. به طور کلی از شیرهای کشویی کیز در صنعت لوله کشی استفاده می شود. این محصولات به جهت اینکه درصد سرب کمی نسبت به مواد دیگر نظیر برنز هستند، برای تأسیسات ساختمانی، بیمارستانی و بهداشتی مناسب ترند. 
به این شیرآلات در اصطلاح شیرهای Off / ON نیز گفته می شود, زیرا صرفا برای قطع و وصل جریان مورد استفاده قرار می گیرند. 

طریقه ساخت شیر فلکه های کشویی کیز

شیر فلکه کشویی برنجی کیز ایران به روش فورجینگ تهیه می شود. در این روش فاصله بین مولکولی به حداقل می رسد و مقاومت بدنه شیرآلات در تست های تخریب افزایش می یابد. با استفاده از روش فورجینگ، میزان تحمل شیرآلات در برابر فشار بالا می رود. شیر فلکه های کیز به سبب اینکه از برنج ساخته می شوند، نسبت به شیرهای مسی مزایای بیشتری دارند. زیرا برنج در واقع آلیاژی از مس و روی است و این میزان روی موجود در شیرآلات، موجب افزایش کیفیت و همینطور رنگ زیبا و طلایی آنها می شود. 
در ادامه به مزایای شیرآلات برنجی می پردازیم.

Image

مزیت های شیر فلکه های برنجی کشویی کیز

چنانچه گفتیم شیر فلکه کیز ایران مزایای بیشتری نسبت به شیرآلات دیگر دارند. این مزیت ها عبارتند از:
•    مقاومت شیر فلکه های کیز برنجی در برابر دمای بالا زیاد است. این شیرآلات تحمل دمای 200 درجه را نیز دارند. 
•    شیرهای کیز تنوع بالاتری نسبت به شیرآلات دیگر دارند.
•    در سیستم هایی که احتمال خورندگی وجود دارد از شیرآلات کشویی برنجی استفاده می شود. 
•    در شیر فلکه های برنجی به دلیل اینکه سرب وجود ندارد، برای مصارف بهداشتی و آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرند.

 بازار اتصالات از پوش فیت پشتیبانی میکند.پوش فیت وحید و لوله و اتصالات وتفلون مایع از دیگر محصولات ماست.

4753 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
DNN