بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
ساناز شاکری
/ دسته ها: لندینگ

اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه یکی از باکیفیت ترین انواع قطعات در سیستم های لوله کشی است. در لوله هایی که عمل گالوانیزاسیون روی آنها انجام شده است باید از اتصالات مذکور استفاده شود. قطعات گالوانیزه استحکام و دوام زیادی دارند و مقاومت آنها در برابر خوردگی و زنگ زدگی بالا است. به دلیل کیفیت بالای این اتصالات در بسیاری از لوله کشی ها از آنها استفاده می شود ولی قیمت آنها مقداری بیشتر از سایر اتصالات است. ما هم به جهت اهمیت این قطعات پرکاربرد قصد داریم در این مقاله درباره موضوعاتی پیرامون آنها صحبت کنیم. 
پس تا انتهای مطلب را بخوانید تا با مشخصات، سایز، نمایندگی و قیمت اتصالات گالوانیزه نیز آشنا شوید.

Image

اتصالات گالوانیزه چیست؟

اتصالات در سیستم های پایپینگ نقش مهمی را ایفا می کنند. به همین دلیل باید دارای دوام و استحکام خوبی باشند و در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی مقاوم باشند. مقاومت برخی از این قطعات کاربردی را با استفاده از عمل گالوانیزاسیون افزایش می دهند. برای انجام این عمل قطعات آهنی یا فولادی را درون فلز روی مذاب قرار می دهند. پس از خارج کردن قطعات از روی مذاب، آنها را سرد می کنند و این امر موجب ثابت شدن یک لایه فلز روی بر سطح قطعه می شود. اتصالات گالوانیزه به این ترتیب تهیه می شوند و به این صورت از پوسیدگی و زنگ زدگی در امان می مانند. برای خرید شیر خودکار یورک از بازار اتصالات کلیک کنید.

فردی که برای اولین بار عمل گالوانیزاسیون را انجام داد و این عمل را ابداع کرد فردی به نام «لوئیچی کالوانی» بود. عمل گالوانیزاسیون به مرور زمان تکمیل تر شد. روش گالوانیزاسیون گرم که موجب استحکام بیشتر فلز روی بر سطح اتصالات شد در ادامه کار ابداع شد. به این ترتیب قطعات دوام بیشتری پیدا کردند. اغلب قطعات گالوانیزه شده را به صورت دنده ای تولید می کنند و روش گالوانیزه گرم را برای آنها به کار می برند. در حدود 50 سال پیش اتصالات و قطعات گالوانیزه وارد صنعت کشور شده است.  

لوله کشی ساختمان یکی از مهمترین بخش های ساختمان سازی به شمار می رود و متریال لوله ها و اتصالات از اهمیت زیادی برخوردارند. جنس لوله ها باید متناسب با محل قرار گیری آنها و مایعات عبور کننده باشد. متریال اتصالات و جنس آنها نیز در لوله کشی ها بسیار مهم است. اتصالات گالوانیزه جزو سازه های خوبی هستند که مقاومت بالایی دارند. مقاومت این اتصالات توسط گالوانیزاسیون افزایش یافته و مایعات درون آنها بدون آسیب رساندن به لوله ها عبور می کنند. چنانچه می خواهید اطلاعات بیشتری درباره اتصالات مذکور دریافت کنید تا انتهای مطلب را بخوانید. در این مقاله در مورد قیمت اتصالات و لوله های گالوانیزه نیز صحبت می کنیم.
 

آشنایی با لوله ها و اتصالات گالوانیزه 

اتصالات گالوانیزه یکی از مرسوم ترین سازه ها در سیستم لوله کشی های گوناگون به شمار می روند. این نوع سازه در حدود نیم قرن پیش به عنوان کالای وارداتی به ایران آمد و در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفت. اتصالات مذکور به دو نوع گالوانیزه سفید و گالوانیزه سیاه تقسیم می شوند. این محصولات اغلب به صورت دنده ای هستند و به صورت ریخته گری و توسط قالب تولید می شوند. سازه ها پس از ریخته گری به مرحله تراشکاری می روند و پس از قلاویر و رزوه کردن به صورت سیاه رنگ به بازار عرضه می شوند. 
البته برخی از این اتصالات به واحد گالوانیزاسیون فرستاده می شوند و به صورت اتصالات گالوانیزه در می آیند. چنانچه روی لوله های فلزی نیز عمل گالوانیزاسیون انجام شود، مقاومت آنها نیز افزایش می یابد. زیرا در غیر این صورت به مرور زمان در اثر عبور مایعات و عوامل محیطی دیگر خورده می شوند و زنگ می زنند. اما اگر در سیستم لوله کشی از لوله های گالوانیزه استفاده شود مواد شیمیایی و محلول های اسیدی بدون آسیب و صدمه به لوله ها عبور می کنند. 
 

انواع اتصالات گالوانیزه 

در بخش های قبلی در مورد انواع اتصالات گالوانیزه از جهت شکل و ساختار صحبت کردیم در این بخش به انواع آنها از جهت استفاده می پردازیم.
•    اتصالات دنده ای گالوانیزه
یکی از این اتصالات هستند که توسط دنده به لوله و اتصالات دیگر متصل می شوند. استفاده از این نوع اتصال آسان است ولی تنوع سایز اندکی دارند. محدودیت سایز در این سازه ها به عنوان یک عیب به شمار می رود. این محصولات در سایزهای 10 تا 12 سانتی متر عرضه می شوند. 
•    اتصالات جوشی 
یکی دیگر از انواع این محصولات هستند که به لوله های پایپینگی متصل می شوند. این محصولات با کمک جوش دادن به لوله ها و اتصالات متصل می شوند که عمل جوشکاری به دو صورت BUTT WELD و  SOCKET WELD انجام می شود. 
•    اتصالات فلنج دار
نوع سوم محصولات گالوانیزه اتصالات فلنج دار هستند که استفاده از آنها در صنعت لوله کشی رواج بسیاری دارد. از این محصولات به دو صورت جوشی و دنده ای استفاده می شود و متریال آنها از آلیاژ چدن است. اتصال محصولات فلنجدار به لوله ها توسط پیچ و مهره صورت می گیرد. 
 

اتصالات گالوانیزه توپی

یکی از اتصالات باکیفیت موجود در بازار، اتصالات گالوانیزه TUPY است. این محصولات ساخت کشور برزیل بوده و آلیاژ بسیار خوب و منحصر به فرد اختراعی این سازه ها موجب کیفیت بالای آنها شده است. جنس بدنه محصولات شرکت توپی چکشخوار است و به صورت گالوانیزه گرم تولید می شوند. برخی از سازه های این شرکت عبارتند از: مهره ماسوره، سه راه، زانو، تبدیل، مغزی، تبدیل چپقی، درپوش، بوشن و سه راه تبدیل. 

کابرد اتصالات گالوانیزه کدام است؟

اتصالات گالوانیزه برای تغییر مسیر، تغییر در سایز، ایجاد انشعاب و اتصال لوله به دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین استفاده از این نوع محصولات در صنایع نفت و گاز و انتقال انواع سیالات است. عمل گالوانیزاسیون گرم سازه موجب مقاومت بالای محصول و همچنین افزایش طول عمر می شود و به همین جهت می توان از آنها در دکل های برق فشار قوی نیز استفاده کرد. اما گالوانیزاسیون سرد با اینکه کم هزینه تر انجام می شود ولی محصولاتی که با این روش تولید می شوند صرفا برای اتصالات پیچ و مهره ای به کار می روند. به طور کلی از اتصالات آهنی گالوانیزه در موارد مختلفی از جمله: مخابرات، گلخانه ها، حصار کشی، تصفیه خانه ها، ساخت انواع سازه های فلزی و کشاورزی و آبرسانی استفاده می شود. خرید شیر گازی امین از بازار اتصالات امکان پذیر است.

قیمت اتصالات و لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه و همینطور اتصالات آن اغلب بیشتر از سازه های فلزی معمولی است؛ چرا که عمل گالوانیزاسیون روی محصول با صرف هزینه انجام می شود. شما می توانید جهت مشاهده قیمت این محصولات به سایت های معتبر فروش محصولات گالوانیزه مراجعه کنید. لیست قیمت اتصالات گالوانیزه را از سایت های معتبر دریافت و کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنید. البته لازم است بدانید که خرید محصولات گالوانیزه به دلیل افزایش مقاومت و طول عمر آنها امری مقرون به صرفه محسوب می شود. 
عمل گالوانیزاسیون روی محصولات فلزی یکی از روش های خوب و مناسب برای سیستم های لوله کشی ساختمان ها به شمار می رود. با انجام این عمل، طول عمر سازه ها و مقاومت آنها در برابر فشار و محلول های اسیدی و شیمیایی افزایش می یابد. این محصولات به دو نوع سیاه و سفید دنده ای تولید می شوند. اتصالات مذکور از جهت نوع کارایی به سه نوع جوشی، فلنجدار و دنده ای دسته بندی می شوند. یک نوع از این محصولات از جهت کیفیت، اتصالات گالوانیزه توپی بوده که کیفیت بسیار بالایی دارند.

مشخصات فنی اتصالات گالوانیزه

قطعاتی که عمل گالوانیزاسیون روی آنها صورت می گیرد همانند سایر اتصالات برای تغییر مسیر، تغییر یا ایجاد انشعاب، تغییر میزان سایز و غیره به کار می روند. بیشترین کاربرد اتصالات مذکور برای صنایع و انتقال سیالات هوا و بخار است. البته قطعات گالوانیزه شده در دکل های برق فشار قوی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از موارد هشداری که برای استفاده از اتصالات گالوانیزه وجود دارد این است که از آنها نباید در لوله کشی های گازی استفاده کرد. 
زیرا فلز روی که در سطح این قطعات قرار دارد در اثر مجاورت با گاز از قطعات جدا می شود و در مسیر لوله قرار می گیرد. این امر موجب مسدود شدن مسیر گاز و خطرات مختلف جانی و مالی می شود. گالوانیزاسیون به روش گرم بسیار پرهزینه تر از روش سرد آن است. از قطعاتی که به روش سرد گالوانیزه می شوند برای اتصالات پیچ و مهره ای استفاده می شود. اتصالات مذکور در مقابل شرایط جوی مختلف، مواد شیمیایی گوناگون و همینطور اکسیده شدن مقاومت بالایی دارند. 

از قطعات گالوانیزه در موارد گوناگونی از قبیل: حصار کشی، تصفیه خانه ها، مخابرات، کشاورزی و آبرسانی، گلخانه ها و ساخت انواع سازه های فلزی استفاده می شود. 

سایز اتصالات گالوانیزه

اتصالاتی که عمل گالوانیزاسیون روی آنها صورت می گیرد در شکل ها و مدل های مختلفی تهیه می شوند. سایز آنها بر اساس تأمین هدف مورد نیاز متفاوت است. اتصالات گوناگونی به روش گالوانیزاسیون تهیه می شوند که عبارتند از: اتصالات تبدیل، مغزی، مهره ماسوره، بوشن، روپیچ توپیچ، گپ، چپقی، چهارراه، ه راهی، درپوش و زانویی ها با درجات متفاوت. 

Image

همانطور که گفتیم اتصالاتی که گالوانیزه هستند به دلیل عملی که روی آنها صورت می گیرد و همینطور کیفیت بالایی که دارند، دارای قیمت بیشتری نسبت به سایر اتصالات هستند. اما خرید قطعات مذکور به دلیل دوام و ماندگاری بالا و مقاومت آنها در برابر مواد شیمیایی و زنگ زدگی، به عنوان یک خرید مقرون به صرفه محسوب می شود. قیمت اتصالات گالوانیزه را می توانید در سایت های فروش این محصولات مشاهده کنید.  

وارد کننده اتصالات گالوانیزه

قطعات گالوانیزه توسط کشورهای مختلفی تولید و به کشورهای گوناگون صادر می شود. کشورهای برزیل و چین دو تا از این کشورها هستند که محصولات آنها به ایران نیز وارد می شود. اتصالات گالوانیزه توپی و نیپل دو تا از برندهای معروف خارجی و داخلی در بازار کشور هستند. کیفیت این محصولات مناسب است و کاربردهای فراوانی در تأسیسات و سیستم های پایپینگ دارند. ایران به عنوان یکی از کشورهای وارد کننده این محصولات به شمار می رود که البته شرکت های داخلی متعددی نیز در این حوزه فعالیت می کنند. 

Image

نمایندگی فروش اتصالات گالوانیزه

قطعات گالوانیزه به دلیل کاربرد و استفاده های زیادی که دارند توسط مراکز فروش متعددی به مشتریان عرضه می شوند. نمایندگی فروش آنها در اغلب شهرهای کشور وجود دارند و شما می توانید جهت خرید قطعات مذکور به این نمایندگی های فروش مراجعه کنید. کارشناسان این قطعات می توانند راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

یکی از باکیفیت ترین قطعاتی که در سیستم های لوله کشی مورد استفاده قرار می گرد، اتصالات گالوانیزه هستند. قطعات مذکور دارای مقاومت مناسبی در برابر فرسایش و خوردگی هستند و طول عمر بالایی دارند. عمل گالوانیزاسیون به دو صورت گرم و سرد صورت می گیرد که روش گرم آن هزینه های بالاتری دارد ولی از طرف دیگر دوام و مقاومت اتصالات نیز افزایش می یابد.

2031 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت