بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
حسام رحیمی بخش
/ دسته ها: لندینگ

لوله دوسر سوکت

یکی از مواردی که در سیستم فاضلاب مورد استفاده زیادی قرار می‌گیرد، لوله دوسر سوکت می‌ باشند. در واقع این لوله ها تاثیر زیادی در میزان کارآمدی سیستم فاضلاب و کیفیت عملکرد آن دارند. در حالت کلی لوله های فاضلاب با یک شیب مشخص و با دقت بالایی نصب و راه اندازی می‌شوند. همچنین نحوه نصب در همه جا به یک صورت خواهد بود، آنچه که تفاوت ایجاد خواهد کرد استفاده از لوله های با کیفیت و جدید است که کار نصب را آسان تر خواهد کرد. لوله دوسر سوکت به عنوان یک اجزای مهم در این سیستم از کارآیی فوق العاده ای برخوردار است و سبب شده بسیار از مشکلات سیستم فاضلابی از بین رود. 

برای خرید شیر خودکار یورک از بازار اتصالات کلیک کنید.

Image


 
این لوله ها که اغلب به صورت خرطومی و یا فلکسی هستند به گونه ای طراحی و تولید شده اند که دو سرشان دارای رابط یا کوپلر دار می‌باشد. از ویژگی های آن می‌توان به وزن کم، نصب راحت و سریع، مقاوم در برابر ارتعاشات و آبندی کامل اشاره کرد. لازم به ذکر است که اغلب این لوله ها از جنس پلی پروپیلن ساخته می‌شوند، چراکه استحکام بسیار بالایی خواهند داشت. نکته دیگری که درباره لوله دوسر سوکت وجود دارد نحوه نصب آنها است؛ در واقع در هنگام نصب به جوش و چسب نیازی نداشته و تنها با یک مایع روان کننده به راحتی به یکدیگر متصل می‌شوند. همچنین به دلیل وجود اورینگ در قسمت مادگی اتصال به راحتی صورت گرفته و آب بند می‌گردند. 

مشخصات لوله دوسر سوکت

لوله های دوسر سوکت در اندازه ها و  قطرهای مختلفی روانه بازار می‌شوند تا مورد مصرف براساس نیاز افراد قرار گیرند. معمولا در برخی از شرکت ها این لوله ها در قطرهای ۴۰، ۵۰، ۶۳، ۷۵، ۹۰، ۱۱۰ و ۱۲۵ میلی متر و در طول های 30 ، 50 ، 70 ، 100 ، 200 و 300 سانتی متری تولید و عرضه می‌گردند. 

Image

کاربرد لوله دو سر سوکت

لوله های دو سر بیشترین میزان کاربرد را همان گونه که در بالا نیز اشاهر شده در سیستم فاضلاب دارند، اما در حالت کلی برای انتقال آب و یا هوا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در اصل وجود برخی از مزیت های این محصول، سبب شده تا بیشترین کاربرد را در سیستم فاضلاب ساختمانی داشته باشد. در ادامه برخی از این مزیت ها را عنوان خواهیم کرد.

  1. اکثر این لوله ها از پلی پروپیلن ساخته می‌شوند که همین امر موجب می‌شود تا مقاومت بسیار زیادی در برابر آب گرم داشته باشند. 
  2. حلقه های آب بندی که در این لوله ها استفاده می‌شود به راحتی قادر به تحمل PH  های بالایی را خواهند داشت.
  3. در این لوله ها برای اتصال از سوکت استفاده می‌شود و موجب می‌شود تا نياز به جوش كاري، چسب و ساير عمليات مشابه نباشد. 
  4. نگهداری از این لوله ها نیز راحت است و دچار انسداد و گرفتگی تقریبا نادر می‌باشد. علت آن نیز این است که سطوح داخلی آنها صاف بوده و لبه هایی که با جوش یا دیگر ترکیبات شیمیایی متصل شوند را ندارد. از این رو رسوبی در آنها جمع نخواهد شد.
  5. در لوله های دو سر تا به حال ترک مشاهده نشده و این نیز به دلیل ماده اولیه به کار رفته در تولید این نوع لوله ها می‌باشد. 

 

قیمت لوله دوسر سوکت

برای دانستن قیمت لوله دو بایستی به عوامل مختلفی توجه کرد، چراکه این عوامل در آخر تعیین کننده قیمت آن خواهند بود. شرکت تولید و برند آن تاثیر زیادی در قیمت داشته و با توجه به معروفیت برند و کیفیت محصولات آن نیز قیمت این لوله ها افزایش خواهد داشت. از طرفی اندازه و سایز و مواد اولیه به کار رفته برای تولید آنها از دیگر عواملی هستند که در تعیین قیمت لوله دوسر تاثیر گذار خواهند بود. همچنین بسته به نوع نیاز شما و کاربرد های متفاوت لوله دو سر انواع مختلفی از آن وجود دارد که سبب می‌شود تا هزینه های آن نیز متفاوت باشد. امروزه به دلیل نوسانات بازار قیمت های اتصلات و به خصوص لوله های دو سر به صورت مداوم در حال تغییر و افزایش و کاهش هستند. از این رو برای دانستن قیمت های به روز و دقیق، بسته به نیاز خود می‌توانید از طریق سایت های معتبر در این باره اطلاع کسب نمایید.

خرید شیر گازی امین از بازار اتصالات امکان پذیر است.

Image

خرید لوله دو سر سوکت

طبیعتا دانستن برخی نکات در خرید هر نوع محصولی سبب می‌شود تا خرید مناسب و در اغلب موارد به صرفه داشته باشید. خرید لوله دو سر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با توجه به برخی موارد آگاهی بیشتری در خرید این محصول خواهید داشت. 

  1. وجود علامت استاندارد محصول نشان دهنده مرغوبیت و رسمیت شرکت تولید کننده خواهد بود.
  2. برندی که از آن خرید می‌کنید بایستی معتبر بوده و سابقه طولانی در تولید لوله های دوسر سوکت داشته باشد. 
  3. نکته دیگر این معمولا بر روی محصول اطلاعات مربوط به آن مانند کارخانه تولیدی، تاریخ تولید و مواد اولیه به کار رفته در آن ذکر می‌شود که با رجوع و به آنها درباره محصول تولید اطلاعت بهتری کسب خواهید کرد.
  4. کیفیت لوله بستگی زیادی به جنس و مواد اولیه به کار رفته در آن خواهد داشت. فراموش نکنید که کیفیت باعث طول عمر بیشتر و نگهداری کمتر خواهد بود. 

 
آنچه که در این مقاله به صورت مفصل توضیح داده شد درباره لوله دوسر سوکت بود که استفاده و کاربرد زیادی در انتقال آب و فاضلاب دارد. این لوله ها امروزه به دلیل کارآیی و ویژگی های منحصر بفردی که دارند؛ بیشترین میزان استفاده را به همراه خواهند داشت.
 

3933 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت