بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
Anonym
/ دسته ها: لندینگ

تفلون مایع

در تأسیسات ساختمان ها و لوله کشی ها، تجهیزات گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از تجهیزات خوب و پرکاربرد در این امور تفلون مایع است. این محصول جهت آب بندی و جلوگیری از نشت کردن آب در لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته مواد دیگری نظیر نوار تفلون، خمیر و کنف را جهت آب بندی به کار می بردند. محصولات جدید تفلونی که برای این امور مورد استفاده قرار می دهند از جهت کیفیت و مرغوبیت در درجه بهتری قرار می گیرند. 
در تأسیسات مختلف و بزرگ صنعتی نیز از نوع مایع تفلون استفاده می شود که از اهمیت فراوانی برخوردار است. به جهت اهمیت این محصول جدید و پرارزش تصمیم داریم موضوع مقاله پیش رو را به این نوع تفلون ها اختصاص دهیم. تا انتهای مطلب را بخوانید تا با نحوه استفاده، زمان خشک شدن و همینطور قیمت تفلون های مذکور آشنایی بیشتری پیدا کنید. برای خرید شیر خودکار یورک از بازار اتصالات کلیک کنید.

Image

 

تفلون مایع چیست؟

اگر چه لوله های پوش فیت از جهت کارکرد خوب و مناسب هستند اما به جهت قیمت بالایی که دارند باز هم در اغلب لوله کشی ها از اتصالات مغزی و دندانه ای استفاده می شود و برای آب بندی این لوله ها و اتصالات باید از تفلون ها استفاده شود و چنانچه گفتیم یکی از مهمترین محصولات جدیدی که در آب بندی تأسیسات امروزی مورد استفاده قرار می گیرد، تفلون مایع است. مرغوبیت و کارکرد این محصول به اندازه ای است که 100 میلی لیتر آن با 100 عدد نوار تفلون مطابقت دارد و این در کاهش هزینه ها موثر است. کارآیی نوع مایع تفلون به گونه ای است که علاوه بر تأسیسات و اتصالات آب آشامیدنی، در آب بندی لوله های بزرگ فلزی، لوله کشی های مختلفی نظیر: گاز، نفت و سیستم های هیدرولیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ماده ای که در تفلون های مایع وجود دارد با نام «پلی تترافلوئورو اتیلن» شناخته می شود. فشار کاری که تفلون های مایع جهت آب بندی تحمل می کند، در حدود 700 بار است که میزان بسیار مطلوبی به شمار می رود. خرید شیر گازی امین از بازار اتصالات امکان پذیر است.

اگر در زمینه لوله کشی های ساختمانی فعالیت داشته باشید حتما نام تفلون مایع هم به گوشتان خورده است. این نوع تفلون جایگزینی برای نوارهای رنگارنگ معمولی است که در لوله کشی ها و اتصالات مورد استفاده فراوانی دارند. تفلون های مایع برای جلوگیری از نشت مایعات از اتصالات مورد استفاده قرار می گیرند. البته لازم به تذکر است این محصول طی چند سال اخیر وارد بازار کشور شده است ولی به سرعت جای خود را در صنعت لوله کشی باز کرده است. 
یکی از مزایای این نوع تفلون ها کاربرد آنها در همه اتصالات اعم از برنجی و فلزی و همچنین مغزی و دنده ای است. یعنی به راحتی می توان با این محصول آب بندی مناسبی در سیستم های مختلف لوله کشی انجام داد. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع تفلون مایع، کاربرد و نحوه استفاده از آنها با شما صحبت کنیم. چنانچه می خواهید در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتهای مطلب را بخوانید. 
همانطور که گفتیم تفلون مایع جایگزین نوارهای تفلون قدیمی شده و به عنوان آب بند در اتصالات عمل می کند. امروزه در اغلب سیستم های لوله کشی از این نوع محصول استفاده می شود. یعنی در لوله کشی های برنجی و فلزی و همینطور در اتصالات دنده ای و مغزی می توان از تفلون های مایع استفاده کرد. به دلیل کاربرد وسیع این نوع تفلون، شرکت های مختلف ایرانی و خارجی در زمینه تولید انواع تفلون های مایع فعالیت می کنند به همین جهت تنوع بسیار خوبی از این محصولات در بازار وجود دارد. 
تفلون های مایع نه تنها قابل استفاده در لوله کشی های مختلف هستند بلکه به دلیل مقاومت بالا محصولی پرمصرف نیز به شمار می روند. به همین جهت خرید تفلون مایع در سراسر کشور صورت می گیرد. در ادامه مطلب در مورد مزایای این نوع محصول می پردازیم. 

مزایای تفلون مایع و معایب آن

در مورد کاربرد این نوع تفلون در بخش بعدی صحبت کردیم اما استفاده از این محصول مزایای متعدد و معایبی نیز دارد که عبارتند از:
•    نحوه استفاده از تفلون های مایع بسیار آسان است و نیاز به آموزش ندارد.
•    با مصرف این محصول آب بندی به طور کامل انجام می شود.
•    قیمت بسیار مناسب و خوبی نسبت به تفلون های نواری دارند.
•    از تفلون های مایع می توان در دماهای بسیار بالا یا پایین نیز استفاده کرد.
•    برای استفاده از آن نیاز به لوازم و ابزارآلات ویژه ای نیست.
در مورد مهمترین مزایای این نوع تفلون ها صحبت کردیم اما معایب این محصول عدم استفاده مجدد از آن در اتصالات و مدت زمان بالا (بین 5 تا 30 دقیقه) برای آب بندی نسبت به نوارهای تفلونی است. 
 

انواع تفلون مایع

تفلون های مایع مانند تفلون های معمولی و نواری انواع مختلفی دارند و با توجه به این که در کدام از ناحیه از ساختمان و لوله قرار می گیرند نوع های مختلفی دارد. برای مثال تفلون مایع مورد استفاده برای آب بندی اتصالات مورد استفاده در مواد شیمیایی با تفلون مورد استفاده در آب بندی اتصالات آب متفاوت بوده و حتی در اتصالات ریز برای مثال اتصالات سه چهارم از یک نوع و در اتصالات 2 اینچ به بالا نوع دیگری استفاده می شود. تفلون های مایع از جهت نوع اتصال و کارایی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:
•    تفلون مایع بازشونده که بیشترین کاربرد را در صنایع دارد. از این نوع محصول می توان در مواردی که نیاز به باز کردن اتصال وجود دارد استفاده می شود. ترکیبات این تفلون به گونه ای است امکان باز کردن اتصال توسط ابزارهای مختلف وجود دارد. 
•    تفلون مایع قفل شونده نوع دیگری از این نوع محصول است که برای صنایع خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تفلون را برای مواردی که نیاز به باز کردن اتصال وجود ندارد به کار می برند نظیر: لوله های کلوکتور، حوله خشک کن های چسبی و تولید شیر پروانه ای.
با توجه به انواع مختلف این نوع از تفلون ها شما باید در هنگام خرید آنها به این نکته توجه داشته باشید که آیا نیاز به باز کردن اتصال وجود دارد یا خیر و سپس محصول مورد نیاز را خریداری کنید. علاوه بر این مورد جهت اتصالات گازی یا اتصالات آب و مایعات دیگر باید تفلون مایع مخصوص آن را به کاربرد پس در هنگام خرید در تمام این موارد دقت لازم را به عمل آورید. برای خرید این محصول می توانید به سایت های معتبر فروش انواع تفلون جهت اتصالات مراجعه کنید. 

چگونه از تفلون های مایع استفاده کنیم؟

جهت استفاده از این محصول باید به این روش عمل کنید:
•    در ابتدا دو دنده اول خارجی قسمت مادینگی و سپس قسمت بالای دنده تا بخش انتهایی دنده نرینگی اتصال مورد نظر را به تفلون آغشته کنید.
•    در مرحله دوم با استفاده از دستف دو اتصال را محکم کنید. در این بخش نیازی به استفاده از ابزارآلات خاصی وجود ندارد. 
•    پس از مکث لازم بعد از اتصال و خشک شدن تفلون، استفاده از اتصالات امکان پذیر است. (در این مرحله باید مطابق دستورالعمل محصول مورد نظر عمل کنید و مقدار زمان لازم را جهت آب بندی و خشک شدن محصول رعایت کنید چرا که مدت زمان خشک شدن هر تفلون با دیگری متفاوت است.)
 
تفلون های مایع جزو محصولات خوب و مفیدی هستند که در چند سال اخیر در صنایع لوله کشی رواج بسیاری پیدا کرده اند. این نوع محصول به عنوان جایگزینی برای تفلون های نواری رنگی تولید و به بازار عرضه می شود. کاربرد این نوع تفلون نیز مانند نوع نواری آن جهت آب بندی اتصالات در سیستم های مختلف لوله کشی است. این محصول از جهت کارایی به دو دسته تقسیم می شود که یک نوع آنها به عنوان قفل شونده و دیگری بازشونده مشهور هستند. 
نوع قفل شونده آنها جهت اتصالاتی که نیاز به بازشدن ندارند استفاده می شود. برای صنایع و اتصالاتی که نیاز به بازکردن آنها وجود دارد نیز از نوع بازشونده استفاده می شود. 

در این بخش درباره طرز کاربرد تفلون های مایع صحبت کردیم در ادامه به برخی از مزایای این محصولات می پردازیم.

Image

کاربرد تفلون های مایع

تفلون های مایع دارای مزایای متعددی هستند که در این بخش به آنها اشاره می کنیم.
•    به دلیل خواصی که دارند، آب بندی به طور کامل انجام می شود.
•    شما می توانید بعد از کاربرد تفلون، به راحتی نتیجه کار را مشاهده کرده و آن را تست کنید.
•    هنگام کار با تفلون و در زمانی که منتظر سفت شدن آن هستید، مایع تفلون شره نمی کند و نمی ریزد.
•    در مکان هایی که لرزش زیادی وجود دارد مانند: پمپ های آب، موتورخانه ها، کمپرسورهای هوا، سیستم های هیدرولیک و همچنین مخزن های بخار، سیستم لوله کشی ممکن است مقداری دچار مشکل شود ولی با وجود این مدل تفلون ها کار آسان است زیرا مقاومت و چسندگی به خوبی صورت می گیرد. 
 

زمان خشک شدن تفلون مایع 

یکی از موضوعاتی که در هنگام کارکردن با تفلون های مایع مطرح است زمان خشک شدن آنها است. معمولا این مدت زمان در حدود 15 تا 45 دقیقه است. به عبارت دیگر شما باید پس از اندود کردن دو طرف اتصالات و لوله ها، در حدود یک ربع تا 45 دقیقه صبر کنید تا کاملا تفلون خشک شود.

Image

قیمت تفلون مایع

تفلون های مایع همانند تفلون های نواری انواع مختلفی دارند و هر کدام جهت موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای آب بندی لوله کشی های آب باید از یک نوع تفلون مایع و جهت آب بندی لوله کشی مواد شیمیایی نیز از نوع دیگری باید استفاده کنید. حتی در مورد اتصالات ظریف تر مانند سه چهارم باید یک نوع تفلون و برای اتصالات بزرگتر، نوع دیگری از آن را باید استفاده کنید. به همین جهت قیمت هر نوع از این محصولات با یکدیگر متفاوت است و شما باید در سایت های معتبر قیمت این محصولات را مشاهده کنید.

نکات مهم مورد تفلون مایع

تفلون مایع ، همان نوار معمولی تفون می باشد که در رنگ های مختلف در بازار وجود دارد و در زمینه لوله کشی ساختمان و اتصالات ساختمان ها کاربرد های زیادی دارند. این تفلون مایع را می توان در تمامی سیستم های لوله کشی ساختمان که دارای اتصالات مغزی و دنده ای هستند و برای آب بندی به تفلون نواری نیاز دارند استفاده کرد. این نوع تفلون ها معمولا در اتصالات برنجی و فلزی کاربرد دارد و استفاده می شود.
 

تفلون مایع سیم ایتالیا

یکی از محصولات شرکت سیم ایتالیا، تفلون های مایع آن است. این تفلون زرد رنگ است و به آسانی در بین رزوه های اتصالات قرار می گیرد. هنگامی که از تفلون سیم مایع در لوله کشی ساختمان استفاده می کنید، آب بندی به آسانی انجام می شود. آب بندی کامل با محصول سیم ایتالیا در حدود 3 تا 6 ساعت است و پس از این زمان می توانید جریان سیالات را برقرار کنید. 

یکی از تجهیزاتی که لوله کشی های ساختمانی نقش مهمی را ایفا می کنند، تفلون های مایع هستند. تفلون مایع را در انواع مختلفی تهیه می کنند و برای منظورهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

علاقه مندان جهت اطلاع از نیوفلکس و پلیکا نانو پلیمر یاس  به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید وکسانی که نیاز دارند درباره فوم الاستومری لوله ای و بست پلیرانی مطالعه داشته باشند از طریق بلاگ سایت مراجعه کنند برای اشنایی با بست نیوفلکس بر روی لینک کلیک کنید. بازار اتصالات ازاتصالات گالوانیزه سیم پشتیبانی میکند.پلی ران و فوم سفید لوله ای وپلیکا گلپایگان از دیگر محصولات ماست.

6718 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
DNN