بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات

اتصالات برزیلی

4731 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 19 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اتصالات برزیلی نوعی از ابزارهای اتصال در تأسیسات و سیستم های لوله کشی هستند که از آلیاژ چدن ساخته می شوند. روی این اتصالات عمل گالوانیزاسیون از طریق آبکاری گرم صورت می گیرد. این اتصالات گالوانیزه شرکت توپی برای انواع لوله کشی ها اعم از فشار قوی و فشار معمولی مناسب است. کیفیت بالا و کارایی خوب این قطعات موجب کاربرد فراوان آنها شده است. این اتصالات برزیلی نوعی از ابزارهای لازم برای تاسیسات ساختمان و لوله کشی ساختمان می باشد که از آلیاژ چدن ساخته می شوند. روی این اتصالات عمل گالوانیزاسیون از طریق آبکاری گرم صورت می گیرد. این اتصالات برای انواع لوله کشی ها با فشار قوی و معمولی استفاده می شود و کیفیت بسیار بالایی دارد و کارایی و کاربردهای خوبی نیز د ارا می باشد. برای خرید شیر خودکار یورک از بازار اتصالات کلیک کنید.
یکی از مهم ترین و بهترین و به روزترین لوازم جانبی گالوانیزه برای ساختمان و لوله کشی ساختمان می باشد همین اتصالات برزیلی می باشد که تولید کشور برزیل نیز می باشد. این نوع اتصالات از جنس چدن چکش خوار هستند. این نوع اتصالات مقاومت و جنس بسیار خوبی دارند همچنین در برابر آتش مقاوم می باشند. همچنین این نوع اتصالات در برابر نفوذ هوا به دیواره های لوله مقاومت می کنند.  ما هم به جهت کیفیت خوب و کارکرد عالی این اتصالات قصد داریم در این مطلب اطلاعات بیشتری درباره آنها ارائه دهیم.

Image

لوله و اتصالات برزیلی

درواقع اتصالات برزیلی تولید کشور برزیل و یکی از بهترین و بروز ترین لوازم جانبی گالوانیزه موجود در بازار است. اتصالات برزیلی از چدن چکش خوار ساخته شده و از جنس گالوانیزه گرم می باشد.  درواقع اتصالات توپی گالوانیزه برزیلی در دو مدل NPT و BSP عرضه می شود که از نظر استاندار روز متفاوت می باشند. همچنین اتصالات گالوانیزه در ایران از مدلBSP می باشد. انواع اتصالات گالوانیزه برزیلی دارای مقاومت بالا در برابر فشار و دمای بالا و همچنین استحکام مکانیکی مناسبی هستند. اتصالات گالوانیزه نیز در برابر آتش مقاوم هستند و در برابر نفوذ هوا به دیواره لوله مقاومت می کنند. از دیگر مزایای اتصالات گالوانیزه برزیلی، کارایی اقتصادی و ضریب انبساط خطی پایین آنها است. اتصالات برزیلی به صورت چرخ دنده ای و به دو صورت لوازم جانبی برزیلی سفید و لوازم جانبی برزیلی مشکی ساخته می شوند و در صنایع مختلف آب، گاز، بخار، هوا  مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای استفاده از اتصالات برزیلی

یکی از مزایایی که استفاده از این اتصالات برزیلی دارد این می باشد که کارایی اقتصادی داشته و هم چنین ضریب انبساط خطی پایین آن ها می باشد. این نوع اتصالات به صورت چرخ دنده ای و  به صورت لوازم جانبی برزیلی سفید و لوازم جانبی مشکی ساخته می شود و در صنایع مختلف برای لوله کشی های آب، گاز، بخار، هوا و ... استفاده می شود.

 
نمایندگی اتصالات برزیلی

در لوله کشی های فعلی از لوله های فولادی برای انتقال سیالات استفاده می شود اما به دلیل خوردگی که در لوله های فلزی وجود دارد، عبور سیالات از  لوله ها می تواند باعث خوردگی سطح داخلی لوله شود که در انتقال آب عواملی از خوردگی و  اکسیداسیون ، درواقع مایعات در تماس با  این مواد موجب ایجاد ناخالصی در آب می شود که قادر است، بدن انسان را به خطر بیندازد. خرید شیر گازی امین از بازار اتصالات امکان پذیر است.
به علاوه برای رفع این مشکلات باید احتمال اکسید شدن لوله های فولادی را از بین برد و از روشی استفاده کرد که در آن انتقال مایع کامل و ایمن باشد. در صنعت، این پوشش از مواد مختلفی برای جلوگیری از اکسیداسیون ساخته می شود. یکی از روش های پوشش، گالوانیزه کردن لوله های فولادی و اتصالات فولادی است. این کار به صورت لوله های فولادی گالوانیزه سرد و گرم و اتصالات فولادی انجام می شود؛ که شما باید در هنگام خرید از بهترین و معتبر ترین نمایندگی اتصالات را خریداری کنید تا از امنیت بالا و همچنین قیمت عالی برخوردار باشید.

اتصالات دنده ای برزیلی

اتصالات یکی از مهم ترین عوامل در تجهیزات ساخت و ساز می باشد که یکی از برندهای مطرح اتصالات برزیلی می باشد. اتصالات قسمتی از سیستم لوله کشی صنعتی است که برای تغییر جهت، دوشاخه یا قطر  لوله ها استفاده می شود. این محصول نیز مانند لوله ها بسته به نوع کاربرد و عملکرد مطلوب می تواند داخلی یا خارجی یا هر دو باشد.
اتصالات به طور کلی بر اساس مواد اولیه لوله ها تعیین می شوند و در اکثر مواقع اینطور است. اتصالات برزیلی در دو نوع اتصالات جوشی و دنده ای ساخته می شوند که هر کدام دارای اتصالات متفاوتی هستند. یکی از محبوب ترین و ایده آل ترین انواع لوازم جانبی دنده برزیلی مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب، لوازم جانبی دنده مشکی است که از  گالوانیزه تولید می شود.

خرید اتصالات برزیلی

دو نمونه از اتصالات گالوانیزه برزیلی تولید می شود و مدل های NPT و BSP و به صورت استاندارد یکسان هستند. فقط اتصالات BSP در برابر فشار کمتر از NPT مقاوم هستند. اتصالات گالوانیزه برزیلی که در ایران به فروش می رسد BSP می باشد.   در برخی از اندازه های اتصالات گالوانیزه برزیلی، تعداد رزوه ها متفاوت است. همچنین یراق آلات برزیلی گالوانیزه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و قیمت اتصالات برزیلی نسبت به سایر مدل های مشابه بالاتر می باشد. این اتصالات در دو طرح مشکی و سفید در بازار ایران موجود هستند.
این نوع اتصال در واقع نوعی پوشش ساخته شده از اکسید روی است و برای پوشش دادن قطعات فولادی استفاده می شود؛ که این موضوع  مزیت های زیادی دارد. یکی از مزایای آن مقاومت بالای آن در برابر سایش و زنگ زدگی است؛ البته از طرفی می توان به بالا بودن کیفیت در حین کار اشاره کرد که دوام، استحکام و دوام محصول را تا حد زیادی بهبود می بخشد. اتصالات گالوانیزه برزیلی یکی از بادوام ترین محصولات روکش توپ است که در کاربردهای مختلف با عمر و کارایی بسیار طولانی استفاده می شود.

نکاتی درباره اتصالات برزیلی گالوانیزه TUPY 

در سیستم های لوله کشی قطعاتی جهت تغییر مسیر لوله، تعداد انشعابات یا تغییر سایز لوله ها به کار می رود که به آنها اتصالات گفته می شود. این اتصالات با متریال گوناگون و در شکل های متفاوت ساخته می شوند. برخی از این اتصالات را با آبکاری گرم گالوانیزه می کنند. این قطعات گالوانیزه ساخت شرکت توپی کشور برزیل است و به بازارهای ایران نیز وارد می شود. کیفیت ساخت بالا و کارکرد مناسب، موجب استفاده زیاد آن در سیستم های لوله کشی است. 
اتصالات توپی برزیل در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. برخی از این قطعات عبارتند از: روپیچ، تبدیل، زانو، سه راهی، مهره ماسوره، کپ گالوانیزه، درپوش، بوشن، زانو و چپقی 45 و 90 درجه و مغزی. اتصالات برزیلی به واسطه طراحی گوناگونی که دارند، عملکردهای مختلفی نیز در سیستم های لوله کشی انجام می دهند.   
 

کاربرد اتصالات برزیلی Brazil Fitting

اتصالات در سیستم های لوله کشی نقش مهمی را ایفا می کنند. به عنوان مثال زانویی های گالوانیزه برای تغییر مسیر لوله ها در حد زاویه 90، 45 درجه به کار می رود یا برخی از اتصالات لوله را به حالت بن بست در می آورند و مسدود می کنند. به این ترتیب هر کدام از این تبدیل ها و اتصالات توپی، برای تأمین هدفی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی و اجرای سیستم های لوله کشی و پایپینگ با این اتصالات به درستی انجام می شود. 
متریال گوناگونی برای قطعات مذکور استفاده می شود که این امر موجب آماده سازی قطعه برای محیط های مختلف است. سیالات مختلفی از داخل لوله ها عبور می کنند و این اتصالات باید مقاومت مناسبی برای عبور سیالات داشته باشند. در صورتی که سیالاتی مانند اسیدها از اتصالاتی با متریال نامناسب عبور کنند، موجب خوردگی آنها شده و آسیب های مختلفی را برای سیستم های لوله کشی به وجود می آورند. فلزی که در اتصالات گالوانیزه به کار می رود، فولاد ضد زنگ است.  
روکشی که روی فولاد افزوده شده موجب مقاومت بالای این قطعات در برابر اکسیده شدن و خوردگی می شود. اگر لوله های سیستم پایپینگ به صورت گالوانیزه باشند باید اتصالات به کار رفته در این سیستم نیز گالوانیزه باشد. در ادامه این مطلب به نحوه به کار بردن اتصالات توپی برزیلی می پردازیم.

Image

چگونگی استفاده از اتصالات توپی برزیلی 

اتصالات توپی به گونه ای طراحی شده اند که لبه های روپیچ یا توپیچ دارند که به آنها اتصالات چپقی نیز می گویند. رزوه ای بودن لبه این قطعات موجب راحتی کاربرد آنان شده است. برای آب بندی اتصالات مذکور از تفلون های نواری یا مایع استفاده می شود. عدم آب بندی اتصالات و لوله کشی ممکن است موجب بروز خطرات جانی و مالی گردد. 

 

مطالبی در مورد برند توپی

یکی از برندهای معروف در زمینه تجهیزات لوله کشی، برند توپی است. کارخانه توپی در سال 1938 میلادی در کشور برزیل فعالیت خود را با تولید محصولات چدنی آغاز کرد. اتصالات گالوانیزه که شرکت توپی تولید می کند دارای بالاترین استانداردهای دنیا است. پوششی که روی این محصولات قرار دارد و آنها را گالوانیزه کرده است، کیفیت بالا و همینطور طول عمر و ماندگاری زیادی به این قطعات داده است. اتصالات دنده ای گالوانیزه توپی را اغلب با آهن سفید می سازند و سپس به مخزنی که دارای فلز روی مذاب است منتقل می کنند. 
سایزها و ابعاد گوناگونی برای این قطعات در نظر می گیرند که برای همه سیستم های پایپینگ مناسب باشد. استانداردی که شرکت توپی برای محصولات خود در نظر گرفته بر اساس ASME B16/11 است. اما بخش رزوه ای این قطعات استاندارد NPT دارد. 

Image

قیمت اتصالات برزیلی

اتصالات برزیلی در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. به عنوان مثال مغزی های گالوانیزه برای متصل کردن نر و ماده، درپوش ها را برای مسدود کردن انتهای لوله، سه راهی ها جهت افزایش انشعابات و زانویی ها برای تغییر مسیر لوله ها تولید می شوند. به دلیل تنوع این قطعات، قیمت های گوناگونی نیز برای آنها در نظر گرفته می شود. شما هم جهت آگاهی از قیمت اتصالات گالوانیزه باید به سایت های معتبر این محصولات مراجعه کرده و لیست قیمت آنها را مشاهده کنید. 
البته اغلب محصولات گالوانیزه شرکت توپی از محصولات دیگر گران تر هستند. کیفیت بالای قطعات مذکور و دوام و مقاومت آنها در برابر سایش و خوردگی موجب بالا بودن قیمت آنها می شود. البته ماندگاری و طول عمر بالای اتصالات گالوانیزه موجب می شود که مصرف کنندگان خرید آنها را به عنوان خریدی مقرون به صرفه در نظر بگیرند. 

یکی از محصولات خوب و باکیفیت در سیستم های لوله کشی اتصالات گالوانیزه است. اتصالات توپی که ساخت کشور برزیل هستند دارای مقاومت بالا و طول عمر زیادی هستند. محصولات شرکت توپی چند سالی است که به کشور ایران هم وارد می شود و در بسیاری از سیستم های لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات گالوانیزه توپی از آلیاژ چدن و عمل گالوانیزاسیون تهیه می شوند. 

لوله برزیلی

 

محافظت از لوله های آهنی یا فولادی یا همان لوله برزیلی در برابر خوردگی ناشی از قرار گرفتن در معرض جو با استفاده از پوشش محافظ روی به عنوان گالوانیزه شناخته می شود. رایج ترین روش گالوانیزه کردن، گالوانیزه گرم است که در آن قطعات در حمام روی مذاب غوطه ور می شوند. لوله گالوانیزه به طور گسترده در صنایع نفت و گاز، ساختمان سازی، آب و فاضلاب استفاده می شود. اتصالات لوله گالوانیزه در کاربردهای خشن و مرطوب استفاده می شود. علاوه بر این استفاده از این لوله باعث کاهش هزینه های تعمیر و تعویض می شود.

گالوانیزه چیست؟

برای درک اینکه چرا به لوله فولادی گالوانیزه نیاز دارید، ابتدا باید بپرسید گالوانیزه چیست؟ گالوانیزه کردن فرآیند افزودن یک پوشش محافظ ساخته شده از روی به آهن یا فولاد برای کمک به جلوگیری از زنگ زدگی است. با استفاده از این پوشش محافظ، لوله را می توان در مناطق بیرونی استفاده کرد و می تواند برخی از خطرات تأثیرات محیطی را تحمل کند. لوله های فولادی گالوانیزه در بسیاری از کاربردهای فضای باز مانند نرده ها، پایه های نرده و خطوط آبرسانی استفاده می شود.

 

فرآیند ایجاد لوله برزیلی

فرآیند اولیه گالوانیزه کردن لوله ها گالوانیزه گرم است. این جایی است که لوله فولادی را برداشته و در حمام روی فرو می برید. این پوشش با واکنش متالورژیکی بین آهن موجود در فولاد و روی مایع ساخته می شود. این فرآیند در سال 1742 برای ایجاد حفاظت در برابر خوردگی برای لوله ها با هزینه مناسب آغاز شد. مراحل غوطه وری داغ عبارتند از شستشوی قلیایی، به دنبال آن شستشو، و سپس شستشوی اسیدی و سپس شستشوی مجدد. پس از شستشو، فلز در محلول فلاکس غوطه ور می شود و سپس خارج می شود تا خشک شود. بعد حمام روی است و به دنبال آن خنک سازی و بازرسی انجام می شود.

 

معرفی لوله فولادی گالوانیزه گرم

لوله فولادی گالوانیزه داغ در فرآیند تولید با استفاده از لوله های فولادی از زنگ زدگی حذف شده در مایع روی با دمای 500 درجه سانتیگراد غوطه ور شده و لایه روی متصل به سطح فولاد را به منظور دستیابی به هدف ضد خوردگی ایجاد می کند.

 

گالوانیزه گرم نوعی عملیات ضد خوردگی موثر است که در انواع محصولات ساختاری فولادی استفاده می شود. از سال 1836 که فرانسه برای اولین بار از گالوانیزه گرم در صنعت استفاده کرد، بیش از 180 سال گذشته است. با این حال، به دنبال توسعه فولاد نورد سرد، در دهه های اخیر توسعه زیادی یافته است. با انتقال ولتاژ بالا، حمل و نقل، ارتباطات، محصولات حفاظتی نیاز به استانداردهای بالاتری دارند، تقاضای گالوانیزه گرم نیز در حال افزایش است.

   

مزایای لوله فولادی گالوانیزه

با استفاده از لوله های گالوانیزه می توان از هزینه های نگهداری و تعویض لوله های خورده جلوگیری کرد. با لوله های گالوانیزه، لوله های شما بیشتر از لوله های غیر گالوانیزه دوام می آورند که باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. 

اتصالات لوله گالوانیزه چیست؟

به طور کلی، اتصالات آهنی یا فولادی با روکش روی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی است. وقتی صحبت از لوله های فولادی گالوانیزه، اتصالات لوله گالوانیزه و سایر سازه ها می شود، در موقعیت های مختلف قوی و مطلوب هستند. ما می توانیم مزایای زیادی در لوله های گالوانیزه و اتصالات لوله گالوانیزه پیدا کنیم. عمر طولانی اولین مزیت لوله های فولادی گالوانیزه است و اتصالات لوله گالوانیزه به دلیل عمر طولانی خود معروف هستند.

 

مزایای اتصالات لوله گالوانیزه

  • کیفیت بالا، ضد خوردگی و ضد زنگ.

 

  • بازرسی آسان از دیگر مزایای استفاده از گالوانیزه و اتصالات می باشد. تاریخ تولید و برند را می توانید در محصولات ADTO مشاهده کنید. فرآیند بازرسی بسیار ساده و سرراست است.

  • مونتاژ سریع نیز یکی دیگر از مزایای اضافه شده این لوله ها و اتصالات است. فولاد با کیفیت باید به درستی کار شود. اتصالات لوله گالوانیزه دارای مزایا و مزایای مختلفی می باشد.

  • پوشش گالوانیزه برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی طراحی شده است. همچنین برای جلوگیری از تجمع مواد معدنی دیگر مانند کلسیم بر روی لوله ها یا بولاردها ساخته شده است. بسته به کیفیت پوشش و کاربرد آن می تواند سال ها دوام بیاورد.

  •  

 

معایب

پوشش های گالوانیزه علیرغم طول عمر و مقاومت در برابر خوردگی، همچنان در معرض تراشه، ترک خوردن و آسیب های مشابه هستند. به عنوان مثال، استفاده از آن بر روی ستون‌هایی که برای محافظت از ویترین فروشگاه‌های خرده‌فروشی در برابر آسیب خودرو طراحی شده‌اند، می‌تواند به معنای خراش، خراش و تراشه فراوان باشد. فلز در معرض تماس در واکنش به عناصر زنگ می زند و خوردگی را در بقیه قسمت های لوله یا بولارد پخش می کند. این امر هرگونه محافظت در برابر زنگ زدگی پوشش را از بین می برد. پوشش پودری روی بولاردهای گالوانیزه نیز به معنی مشکلات حباب شدن و خرد شدن است.

 

لوله ها بدون افزودن گالوانیزه به معادله به اندازه کافی سنگین هستند. علاوه بر حمل و نقل سنگین، لوله های گالوانیزه اغلب خطرات زیست محیطی دارند. هر گونه آسیبی که آنها متحمل شوند به این معنی است که زنگ زدگی ممکن است به زهکشی های مجاور وارد شود، بنابراین آبراه ها را آلوده کرده و به زندگی حیوانات آسیب می رساند. 

 

معایب اضافی گالوانیزه شامل هزینه است. همچنین در صورت هر گونه آسیب، هزینه بیشتری برای شما هزینه می کند زیرا لوله ها به جای تعمیر، باید تعویض شوند. معایب استفاده از لوله های گالوانیزه بسیار بیشتر از مزایا است. آنها یک انتخاب گران قیمت و غیر دوستدار محیط زیست هستند که احتمالاً باید از آنها اجتناب کنید.
فیلتر ها
مرتب سازی بر اساس:

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

DNN