بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
Anonym
/ دسته ها: لندینگ

شیر گازی امین

شرکت تولیدی صنعتی امین‌ شیر در سال 1331 در زمینه ساخت قطعات پرسکاری، تراشکاری سری و شیر آلات گازسوز شروع به کار کرد. شیرآلات ساخت این شرکت دارای کیفیت بالا و کارکرد مطمئن می باشد. شرکت امین شیر دارای تجربه بالایی در زمینه تولید شیرهای توپی خانگی و تجاری می باشد. استحکام و دوام بالای این محصولات به دلیل انتخاب مواد و قطعات مناسب برای طول عمر بالا می باشد. شیرها اساسی ترین اجزای خطوط لوله، نفت گاز، آب و غیره هستند. شیر توپی شیر گازی جنس برنجی مصرف می کند. دنده این شیر از نوع NPT بوده و با سردنده های موجود در بازار سازگاری کامل دارد. شیر گازی امین یکی از بهترین مواد و شیر های گازی  برنجی موجود در بازار ایران می باشد. شکی نیست که شیرها اساسی ترین جزء خطوط لوله، نفت و گاز، آب و غیره هستند. شیر گازی یکی از شیرهای پرکاربرد در سیستم های لوله کشی و تأسیساتی ساختمان ها است. شیرهای گازی به صورت توپی یا Ball Valve هستند و عملکرد پر سرعتی دارند. به عبارت دیگر این تجهیزات به سرعت جریان سیالات را قطع یا وصل می کنند. به علت عملکرد سریع شیرهای توپی بیشترین کاربرد آنها در لوله گاز است. شیر گازی امین یکی از این شیرهای توپی است که با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا ساخته می شود. شرکت امین تلاش کرده است که محصولات خود را با بهترین مواد اولیه تولید و به بازار عرضه کند. 
ما هم به جهت آشنایی بیشتر شما قصد داریم در این مقاله درباره شیرهای گازی و موضوعات پیرامون آنها صحبت کنیم. 

Image

شیر گازی امین و عملکرد آن

چنانچه گفتیم شیرهای گازی دارای عملکرد سریعی هستند و به سرعت جریان سیالات را قطع یا وصل می کنند. این عملکرد پرسرعت سبب شده است که اغلب برای لوله های گازی مورد استفاده قرار گیرند. در واقع عملکرد آنها به صورت ON/ OFF است. یعنی یا شیر کاملا باز می شود و سیال در آن جریان دارد یا کاملا قطع می شود. یک جسم توپی شکل در داخل بدنه شیر وجود دارد که سر راه جریان سیال قرار می گیرد. 
اگر روزنه جسم توپی شکل در برابر مسیر سیال قرار گیرد سیال جریان پیدا می کند و در غیر این صورت جریان قطع می شود و به اصطلاح شیر بسته است. دسته اهرمی شیرها از جمله شیر گازی امین در هنگام باز بودن در امتداد لوله است و از این طریق کاربر می تواند باز بودن جریان سیال را دریابد. اما اگر دسته اهرم زاویه نود درجه با لوله داشته باشد، شیر بسته و جریان سیال قطع است. مقاومت Ball Valve در برابر فشار و دما بالاست و اغلب فشار 1000 بار و دمای 400 درجه سانتی گراد را تحمل می کند.  بدنه این مدل شیرآلات را از متال و پلاستیک یا متال و سرامیک می سازند. شیرهای توپی از جهات مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم.

لیست قیمت شیر گازی امین

شیر گازی امین سایزهای مختلف 1/2 تا 2 اینچ می باشد و شیر ​​قطع امین و شیر خروسی امین دارای لیست قیمت های متفاوت می باشد. کاربردها شیر آلات برنجی در لیست شیرهای ورودی گاز برای واحدهای ساختمانی و ماشین آلات مورد استفاده برای انتقال گاز استفاده می شود. همچنین در صنایع پتروشیمی و صنعتی از خرید شیرآلات برنجی امین استفاده می شود زیرا انواع پروژه های ساختمانی نیاز به خرید شیرآلات گازی امین دارند.

لیست قیمت برای شیر گازی امین به دلیل نوسان های قیمتی که در بازار وجود دارد و هر روز متفاوت هستند و البته بستگی به سایز و کاربرد هم دارد متفاوت هست؛ شما می توانید در هنگام خرید از معتبر ترین نمایندگی شیرآلات امین خریداری کنید تا با قیمت های غیرمنطقی و بالایی روبه رو نشوید.

شیر گازی امین 1 اینچ

شیرآلات ساخت شرکت امین دارای کیفیت بالا و کارکرد مطمئن می باشد. شرکت امین شیر دارای تجربه بالایی در زمینه تولید شیرهای توپی خانگی و تجاری می باشد. استحکام و دوام بالای این محصولات به دلیل انتخاب مواد و قطعات مناسب برای طول عمر بالا می باشد.

دسته قرمز روی شیر توپی نشان دهنده استفاده از گاز است. شیرهای گاز به صورت نیم دایره بریده می شوند و به صورت ربع به هم متصل می شوند.

شیرآلات امین در اندازه های مختلفی مطابق لیست زیر وجود دارند:

  • شیرآلات گازی امین معمولی سایز 1/2 اینچ
  • شیرآلات گازی امین معمولی سایز 3.4 اینچ
  • شیر گازی امین معمولی سایز 1 اینچ
  • شیرآلات گازی امین قفلی با سایز 1/2 اینچ
  • شیر آلات گازی امین معمولی سایز 1.4 اینچ
  • شیر آلات گازی امین معمولی سایز 1/12 اینچ
  • شیر قفلی معمولی اندازه 1/21 اینچ
  • شیرآلات گازی آمین معمولی با سایز 2 اینچ

همچنین اجزای شیرهای گازی امین شامل بدنه، کلاهک، توپی، صندلی توپی، دسته، حلقه، مهره و دسته گالوانیزه است.

خرید شیر گازی امین

اندازه شیر گازی امین  از 1/2 "تا 2" اینچ و همچنین  شیر قطع کننده (قفلی) امین و شیر خروسکی امین دارای قیمت های مختلفی هستند به دلیل نوع استفاده و همچنین سایز های موجود که در بازار عرضه می شوند. مشخصات فنی کلی این شیرهای گازی به خاطر داشته باشید که قیمت شیرهای ​​گازی امین سایز کوچکتر به طور طبیعی کمتر از قیمت شیر ​​گاز آمین سایز بزرگتر است. البته می توان به این موضوع اشاره کرد که شیرآلاتی مانند:  شیر آلات ​​گازی ربع گرد 1/2 اینچ ، شیر آلات گازی ربع امین گرد 3.4 اینچ، و همچنین شیرآلات ​​گازی ساچمه ای امین 1 اینچ و غیره  قیمت های متوسط شیرآلات گازی امین می باشند. شما می توانید برای خرید راحت و همچنین صرفه جویی در زمان خودتان برای خرید یک خرید غیر حضوری را داشته باشید و همچنین با قیمت عالی و مقرون به صرفه خریداری کنید و به نحو احسن از آن ها استفاده کنید.

در واقع یکی از کارخانه های داخلی که در زمینه تولید انواع شیرآلات فعالیت می کند، شرکت امین می باشد. شیرآلات این شرکت از کیفیت خوبی برخوردار است. این اتصالات در اندازه های مختلف و همچنین در شکل های گوناگون تولید می شود و قیمت های متفاوتی دارند. چنین تجهیزاتی در سیستم های لوله کشی مختلف یافت می شود، از لوله کشی همانند موتورخانه ها، فاضلاب ها، ماشین آلات، نیروگاه ها، تصفیه خانه ها و آبیاری استفاده می شود.

ویژگی های شیر گازی امین

شیرهای گازی شرکت امین به علت متریال خوبی که دارند از دوام بالایی برخوردار هستند. به طوری که عملکرد آنها پس از چندین سیکل کاملا خوب و مناسب است. ساختمان ساده بال والو امین موجب شده است که عملکرد سریعی داشته باشند و شما به راحتی و با سرعت بالا بتوانید جریان سیالات را قطع یا وصل کنید. در برخی موارد به علت عملکرد و دوام بالای شیر گازی امین نسبت به شیرهای دروازه ای و شیرهای سوزنی برندهای دیگر، استفاده از شیرهای توپی امین در تأسیسات ترجیح داده می شود.

همانطور که گفتیم شیرهای گازی امین از بهترین متریال و با پیشرفته ترین تجهیزات طراحی و تولید می شوند. عملکرد ساده و سریعی دارند و طول عمر آنها نیز بالاست. این ربع گردها از بدنه، درپوش، توپی، ساقه، اهرم برنجی و توپی درپوش ساخته می شوند و مقاومت خوبی در برابر فشار و دمای بالا دارند. قیمت شیر گازی امین با توجه به کیفیت بالایی که دارد مناسب است. شما باید جهت اطلاع از قیمت این شیرآلات به سایت های معتبر فروش محصولات شرکت امین مراجعه کرده و قیمت های به روز و واقعی را مشاهده کنید. نمایندگی های امین در شهرهای مختلف نیز محل مناسبی جهت خرید محصولات کارخانه امین محسوب می شوند.انواع شیرهای گازی از جهت شکل بدنه

شیرهای توپی یا ربع گرد از جهت شکل بدنه به پنج گروه تقسیم می شوند که عبارتند از: بدنه های یک تیکه، سه تیکه، چند تیکه، اتصال از بالا و جوشی. تفاوتی که در بین این اشکال وجود دارد صرفا در طریقه ساخت و همینطور مونتاژ محفظه ای است که جسم توپی شکل در داخل آن قرار می گیرد و گرنه عملکرد تمام این شیرآلات مانند یکدیگر است. 

Image

انواع شیرهای توپی در صنعت نفت و گاز

شیر گازی امین در صنایع نفت و گاز به دو صورت کنترل می شوند. عملکرد این شیرآلات به صورت دستی یا با موتور گاز است. شیرآلات مذکور اگر به روش دستی کنترل شوند، دارای یک اهرم هستند که به طور مستقیم به ساقه شیر وصل می شود. حرکت اهرم نسبت به ساقه به اندازه 90 درجه است که شیر را به حال باز یا بسته نگه می دارد. 

انواع شیرهای بال والو بر اساس فشار کاری 

بال والوها بر اساس فشار کاری نیز به دو گروه شیر گازی کم فشار و شیر گازی پرفشار تقسیم می شوند. ربع گردهایی که فشار بیش از 3000 PSI را تحمل می کنند، شیرهای پرفشار محسوب می شوند. بیشترین فشار کاری شیرهای پرفشار بال والو، 7500 PSI است که البته در برخی موارد به دلیل ساختار، سایز و مواد نشتی این فشار تا 15000 PSI نیز می رسد. شیر گازی امین از نوع پرفشار اغلب در سیستم های هیدرولیک کاربرد دارد. 
شیرهای ربع گرد بر اساس جنس و نوع مجرا و توپی نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. که هر کدام برای سیستم های مختلف تأسیساتی مورد استفاده قرار می گیرند. 

Image

شیرهای گازی یکی از تجهیزات مفید و ضروری در سیستم های مختلف لوله کشی و تأسیسات ساختمان ها به شمار می روند. این شیرآلات با عملکرد سریعی که دارند برای لوله کشی های گازی مناسب ترند. شیر گازی امین یکی از این تجهیزات است که توسط شرکت ایرانی طراحی و تولید می شود. این بال والوها دارای متریال خوب و طول عمر بالایی هستند و کاربرد فراوانی در صنایع نفت و گاز  دارند.

علاقه مندان جهت اطلاع از نیوفلکس و پلیکا نانو پلیمر یاس  به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید وکسانی که نیاز دارند درباره فوم الاستومری لوله ای و بست پلیرانی مطالعه داشته باشند از طریق بلاگ سایت مراجعه کنند برای اشنایی با بست نیوفلکس بر روی لینک کلیک کنید. بازار اتصالات ازاتصالات گالوانیزه سیم پشتیبانی میکند.پلی ران و فوم سفید لوله ای وپلیکا گلپایگان از دیگر محصولات ماست.

5284 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
DNN