وبلاگ

لوله درزدار
کارشناس ایران سایت
/ دسته ها: وبلاگ

لوله درزدار

یکی از اتصالاتی که کاربرد فراوانی در امر ساختمان سازی دارد، لوله درزدار است. شاید برایتان جالب باشد بدانید علت درزدار بودن این لوله چیست؟ تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز در چیست؟ در ادامه همراه ما باشید تا به این پرسش ها پاسخ دهیم و علت درز دار بودن لوله معلوم شود. مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی (DIN 2440) از ورق نورد گرم به منظور کاربرد در بخش های مختلف تولید و به بازار ارائه می گردد. برای ساخت لوله درزدار نخست ورق فولادی را فرم می دهند که این کار بر اساس روش های رایج انجام شده و درز ایجاد شده از وصل نمودن دو لبه پس از جوشکاری به وجود می آید. لوله ها به منظور جا به جایی سیالات به کار برده می شوند که شیوه های مختلفی برای ساخت آن ها وجود دارد. نفاوت لوله درزدار با لوله بدون درز در این است که لوله درزدار با کمک شکل دادن و جوشکاری اوراق فولادی ساخته می شوند ولی لوله های بدون درز مانیسمان فقط خط جوش دارند. شیوه ساخت لوله های سیاه درزدار به طور مستقیم یا اسپیرال است که قیمت تمام شده ساخت لوله درزدار به روش اسپیرال پایین تر به شمار می رود. اگر قصد خرید پوش فیت را دارید ، می توانید از طریق وب سایت بازار اتصالات درخواست خود را ثبت نمایید و از قیمت پلی ران و نیوفلکس مطلع شوید.

 

لوله درزدار

انواع لوله های درزدار

به طور کلی استفاده از لوله های درزدار می تواند در اتصالات صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد. از این رو شما می توانید با انتخاب یکی از انواع این نوع لوله ها اتصالات خود را به درستی انجام دهید.
•    لوله سیاه درزدار سبک
•    لوله سیاه درزدار سنگین
•    لوله سیاه درزدار

به طور معمول کاربرد لوله های سیاه درزدار برای انتقال آب گرم و سرد، ستون های برق در تاسیسات سازه ها، در موتورخانه و گازرسانی به سازه ها به وفور به کار می رود.

روش های ساخت لوله درزدار

در این بخش قصد داریم شما را با انواع روش های ساخت این نوع لوله ها آشنا کنیم. چراکه لوله های درزدار یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع لوله ها در اتصالات صنعتی معرفی می شود. برای خرید پلی تک ، پلیکا سمنان و اتصالات گالوانیزه می توانید به وب سایت بازار اتصالات مراجعه کنید.

روش ساخت لوله هاي درزدار welded pipe

در این اجرای این شیوه نخست رول ورق با قطر مد نظر و مطابق با اندازه لوله بریده می شود و بعد از عبور غلطک های نورد به صورت گرد ایجاد می شوند. بعد از این مرحله درز حاصل شده جوش می خورد و برای مرحله تست وکونیک آماده می شود. به این شیوه ساخت اصطلاحا شیوه نورد گفته می شود. از این شیوه معمولا به منظور ساخت انوع پروفیل های مورد نیاز در سازه ها و ساخت لوله های شوفاژی و هم چنین لوله های گازی مورد نیاز در لوله کشی ساختمان استفاده می شود.

 

روش لوله‌ هاي بدون درز seamless pipe

لوله های بدون درز به شکل اكسترودينگ با کمک قالب هاي گوناگون ساخته می شود. قاعدتا ساخت لوله های بدون درز احتیاج به طی روندی دارد که در آن یک شمش فولادی به لوله تبدیل می گردد. همان گونه که می دانید لوله های مانیسمان یا بدون درز از شمش های فولادی ساخته می شوند. به طور معمول آن ها با کشش و نورد شمش های گرد فولادی تولید می گردند. البته می توان از قطعه های چهار گوش لوله بدون درز ساخت منتهی امکان دارد هزینه تولید بسیار بالایی به تولیدکننده تحمیل شود.

اتصالات درزدار ایران اتصال

شرکت ایران اتصال فعالیت خود را در سال 1369 آغاز نمود. یک کارگاه کوچک در سه راه افسریه تهران می توانست شروع کننده جهش های بزرگ باشد. در ابتدا تولید آن فقط به زانو جوشی محدود می شد ولی رفته رفته بر میزان کمی و کیفی محصولات خود افزود. این مجموعه با اتکا بر اندیشه و توان نیروهای متخصص توانستند به این پیشرفت عظیم دست پیدا کنند. گروه تولیدی ایران اتصال از وسیع ترین تولیدکنندگان اتصالات فلزی بدون درز مانیسمان و درزدار در ایران است، که همه استانداردهای ابعادی ASME B16.9 و آلیاژی ASTM  را در تولید محصولات خود مورد استفاده قرار می دهد. اتصالات درزدار زیر مجموعه اتصالات جوشی در این صنایع محسوب می شوند، که با کیفیت بسیار بالا و به شیوه های اسپیرال و یا جوش مستقیم ساخته می شوند. برای آن که بتوانید انواع اتصالات درزدار سبک، سنگین و API را به کار ببرید بهتر است از روش های گفته شده استفاده نمایید. شکل قسمت انتهایی یا پایه ی اتصالات درزدار به صورت  V است، که با کمک جوشکاری پخ زده می شود، و درز میان لوله و اتصالات با فلز جوشکاری پر می گردد و اصطلاحا آب بندی می شوند. انواع اتصالات درزدار ایران اتصال برای انشعاب گرفتن، کم کردن اندازه خط لوله، تعویض مسیر و اندازه لوله ها به کار برده می شود، که بیشترین کاربرد را در بخش خانگی و صنعتی مثل سرویس های آبرسانی و گازرسانی دارند.

اتصالات درزدار ایران اتصال

قیمت لوله درزدار

اکنون بعداز شرح سوالات تان پیرامون لوله درزدار می توانیم به مسئله مهمی چون قیمت لوله درزدار بپردازیم. بیشتر مشتریان به کیفیت محصولات کارخانه ها اهمیت بیشتری می دهند ولی ترجیح می دهند که قیمت مناسبی نیز داشته باشد. در قسمت لوله و اتصالات کیفیت حرف اول را می زند. شما پس از گذشت مدت کمی نمی توانید مجددا سیستم آبرسانی خود را تغییر دهید پس از همان ابتدا کیفیت را اولویت خود قرار دهید. در زمان خرید لازم است به یک سری نکاتی توجه شود چنان چه تمایل دارید این نکات را بدانید با ما همراه باشید.
در زمان تهیه لوله درزدار دقت کنید که قطر و وزن لوله درزدار در پیش فاکتور قید گردد و بر اساس وزن لوله ها قیمت آن ها تعیین شود، بسیاری از فروشگاه های معتبر برای تعیین قیمت لوله و اتصالات در پیش فاکتورهایشان ضخامت و وزن دقیق لوله های درزدار را درج می کنند بنابراین تعیین قیمت مطابق با این موارد بسیار بااهمیت است.
برای خرید لوله درزدار باید از لیستی که در سایت درج شده، محصول مد نظر را بر اساس برند و یا نوع انتخاب کنید دقت داشته باشید که تعداد و اندازه ها را با تمرکز بیشتری وارد نمایید پس از طی مراحل خرید به طور خودکار لیست خرید شما ظاهر می شود چنان چه تعداد و قیمت با موارد مورد نیاز شما تطابق نداشت می توانید آن را مجددا اصلاح کنید.
برای آن که از قیمت های لوله و اتصالات آگاهی یابید می توانید به طور روزانه از لیست قیمت ها دیدن فرمایید. لازم به ذکر است که قیمت لوله درزدار مطابق با وزن و ضخامت آن ها تعیین می گردد و در زمان دریافت پیش فاکتور قیمتی لوله های درزدار باید به این نکته دقت شود. بهتر است شرکت های ارائه دهنده کالا و خدمات در پیش فاکتورهای خود نسبت به درج وزن و ضخامت لوله ها اقدام

کنند.

لوله و اتصالات

لیست قیمت لوله درزدار

لوله های درزدار فولادی با کمک جوش القایی ساخته شده و به بازار ارائه می گردند. لوله های درزدار به شکل درز مستقیم ساخته می شوند به گونه ای که ورق در اندازه های مطابق با قطر لوله گرد شده و دو لب ورق با کمک دو الکترود به یکدیگر جوش خورده می شود. لوله های درزدار بعد از انجام گذراندن مراحل تست به دو قسمت لوله تست فولادی و لوله تست مردود فولادی دسته بندی می شوند. به طور معمول هر کدام از لوله های درزدار به صورت شاخه های ۶ متری تولید می شوند. علت آن که این لوله ها به صورت درزدار تولید می گردند در ادامه بیان شده است
•    این لوله ها معمولا برای خطوط تاسیساتی یا پایپینگی به کار برده می شود.
•    حساسیت به خصوصی از نظر فشار کاری بر روی این لوله ها وجود ندارد.
لیست قیمت لوله درزدار  توسط شرکت ها هر از چند گاهی اعلام می شود تا فروشندگان از قیمت نهایی هر کدام از محصولات آگاهی یابند. شرکت هایی که تامین کننده انواع لوله ها مانند لوله درزدار، لوله های داربستی، لوله جدار چاه، لوله مانیسمان هستند ارائه لیست جدید جزء وظایف مهم آن ها محسوب می شود.
 

سردنده درزدار

نام دیگر اتصالات آهنی FITTINGS است که به عنوان تقسیم کننده، متصل کننده، رابط، انشعاب دهنده، تغییر دهنده مسیرحرکت لوله،کاهنده اندازه و مسدود کننده و غیره برای گذر دادن سیالات مایع و گازی به کار برده می شود. سردنده جزء اتصالات محسوب می شود که یکسر آن دنده شده است و سر دیگر آن قابلیت جوش زدن را دارد. از سردنده به منظور متصل کردن خطوط لوله به یک شیر جهت قطع یا اتصال دادن به کار برده می شود.

سردنده درزدار

سه راهی درزدار

نوعی از اتصالات آهنی وجود دارد که برای عبور دادن انواع مایعات به کار می رود. سه راهی درزدار می تواند در تکمیل نمودن سیستم آبرسانی سازه ها کمک کننده باشد. سه راهی TEE می تواند به عنوان انشعاب گیرنده در خطوط لوله به کار رود. سه راهی های درزدار در دسته های SGP STD - SCH۲۰ - SCH۴۰ -SCH۸۰- SCH۱۶۰ ساخته می شوند. در این نوع سه راه می بایستی سه سمت آن با هم برابر باشند که در اصطلاح به آن سه راه مساوی گفته می شود.

مطلب قبلی میراب آرین
مطلب بعدی لوله آذین
Print
925 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
  • Gallery

انتخابگر پوسته

راه های ارتباطی

  • فروش آنلاین لوله و اتصالات - بازار اتصالات
  • تلفن تماس: 66635754-021_
    09122338243
  • آدرس: بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
  • ایمیل : info@bazaretesalat.com
نشان ملی ثبت
اینماد
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت