بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
ساناز شاکری
/ دسته ها: لندینگ

لوله گالوانیزه

 به طور کلی می‌توان گفت لوله ای را که روی مذاب پوشش میدهند را لوله گالوانیزه می گویند. از آهن سفید شده می باشد که درز آنها با دستگاههای درز جوش به هم متصل می شود و بعد لوله را در  فلز روی مذاب فرو می برند که این کار  اکثراً به دو شکل سبک و متوسط تولید می شود. لازم به ذکر است جنس لوله های گالوانیزه از فولاد نرم می‌باشد که در ساختن آنها از ورق های فولاد که با فشار داخل قالب عبور داده‌اند درز آنها را جوش می دهند و سپس پس آنها را برای افزایش مقاومت در برابر اسیدها و همچنین زنگ زدگی ها در داخل یک وان آبکاری روی اندود گالوانیزه می کنند.

لوله گالوانیزه چیست؟

لوله های گالوانیزه در اصل لوله های فولادی هستند که طی یک فرایند ساختاری به نام ‏گالوانیزاسیون  سرد با گرم با لایه ای از فلز مس  می پوشانند که این کار باعث افزایش مقاومت این لوله ها در برابر عوامل خورنده خواهد شد به دلیل کاربرد وسیع این لوله ها در صنایع گوناگون این لوله ها در سایز ها و همچنین در ابعاد مختلف و با ضخامت پوشش متغیر تولید و روانه بازار می شود همچنین لازم به ذکر است که قیمت این دوره ها بسته به نوع فرایند پوشش دهی و همچنین ضخامت پوشش و اندازه و ابعاد و همچنین برند وابسته است. 

انواع لوله گالوانیزه

  • لوله های فولادی گالوانیزه
  •  لوله های آهنی گالوانیزه

لوله های فولادی گالوانیزه: در بعضی مواقع از این لوله ها برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی در ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می گیرد ولی به طور کلی می توان گفت مورد استفاده از اصلی این لوله ها برای تهویه میباشد همچنین جنس این دوره ها از فولاد نرمی است که در ساختن آنها از ورق فولاد استفاده می کند به این ترتیب که ورق فولاد را با فشار داخل قالب عبور میدهند و درز آن را جوش می دهند و بعد از آن این لوله ها را برای افزایش مقاومت در برابر اسید ها و زنگ زدگی ها در یک وان آبکاری شده قرار میدهند.
لوله های آهنی گالوانیزه: لازم است بدانید که این لوله ها از آهن سفید نورد  شده می باشد که در آنها با دستگاههای درز جوش به هم جوش می خورد  و سپس لوله را در فلز روی مذاب  فرو می برند و به همین دلیل است که به این گونه ها لوله های با درز نیز گفته می شود. همچنین لوله ها از رنگ تیره و خاکستری شان شناسایی می شوند و اکثراً به دو شکل سبک و متوسط در بازار یافت می شود.

اتصالات گالوانیزه چیست؟

به طور کلی اتصالات گالوانیزه وظیفه آبرسانی در موتورخانه ها و همچنین در بخش های یوتیلیتی پروژه های صنعتی  را دارا می باشند لازم به ذکر است  اتصالات گالوانیزه جهت اتصال به لوله های گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند همچنین باید به این مورد توجه داشت که لوله های گالوانیزه به صورت پیچ دنده هستند همچنین اتصالات دنده ای به دلیل شرایط محیطی که در آن قرار میگیرند در معرض خطر زنگ زدگی و خوردگی هستند و به همین دلیل نیاز به  پوششی برای حفاظت در مقابل زنگ زدگی دارند زیرا اتصالات زنگ زده پس از مدتی دچار خوردگی خواهند شد و از محل خوردگی سوراخ ایجاد میشود که این یکی از دلایل خرابی سیستم لوله کشی می باشد.

قیمت لوله گالوانیزه

به طور کلی قیمت لوله گالوانیزه در سایز و ضخامت های مختلفی در انواع صنعتی و همچنین تست آب وجود دارد لازم به ذکر است که این لوله ها به واسطه بهترین برند ها و کارخانه های تولیدکننده و معتبر قابل مشاهده هستند و به دو شکل شاخه ای و کیلویی می توان اقدام به تهیه و خرید لوله های گالوانیزه نمود. قیمت این لوله های گالوانیزه به طور معمول از ۳۵۰۰۰ تومان شروع می شود و تا قیمت یک میلیون تومان در بازار موجود است ولی به هر حال قیمت بستگی به مدل و سایز لوله دارد.

لوله گالوانیزه آب

لوله گالوانیزه آب جزء لوله های بسیار پر کاربرد در صنعت و در ساختمان سازی می باشند که از آنها به منظور انتقال مایعات به ویژه آب بهره می برند لازم به ذکر است که این لوله ها از جنس فولاد هستند که یک لایه فلز روی یا همان زینک روی آنها را پوشانده است همچنین فلز روی باعث عدم خوردگی و زنگ زدگی فولاد خواهد شد و به این شکل باعث افزایش عمر لوله در برابر عوامل خورنده و زنگ زدگی ها میشود.

لوله گالوانیزه مک

لوله گالوانیزه مک از جنس آهن چکش خوار و همچنین توسط کارخانه مک تولید و روانه بازار شد لازم به ذکر است که بدانید اتصالات مک دارای ۲۵ سال عمر مفید هستند همچنین اتصالات مرگ به شکل دنده ای و به دو صورت اتصالات گالوانیزه سفید که جهت مصارف آب و سیالات مایع مورد استفاده قرار می گیرند تولید می‌شود و همچنین گالوانیزه سیاه که برای مصارف گاز تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.لوله گالوانیزه مک دارای کیفیت و قیمت بسیار مناسبی نسبت به سایر اتصالات گالوانیزه است.

لوله گالوانیزه برزیل

لوله گالوانیزه برزیل یا همان اتصالات گالوانیزه توپی که با نام برزیل شناخته می شود یک نوع اتصال آبکاری شده از جنس چدن می باشد و سپس بعد از آبکاری گرم به صورت اتصالات دنده ای گالوانیزه فشار قوی و معمولی تولید می شوند همانطور که از اسم این لوله گالوانیزه پیداست اتصالات توپی برزیل ساخت کشور برزیل است و به همین علت می باشد که به آنها اتصالات گالوانیزه برزیل می گویند.

قیمت لوله گالوانیزه آب

لازم به ذکر است قیمت لوله گالوانیزه آب به سه فاکتور بستگی دارد:
قیمت لوله و همچنین قیمت فلز روی که برای گالوانیزاسیون گرم و همچنین هزینه های کارخانه بستگی دارد ولی به طور کلی قیمت گالوانیزه آب حدود ۳۰ درصد بالاتر از لوله سیاه تست شده می باشد که این هزینه به دلیل آبکاری و رزوه سر و ته لوله است لازم به ذکر است بیان کنیم قیمت لوله گالوانیزه آب حدوداً از ۳۰۰۰۰ تومان شروع می شود.قیمت بسته به نیاز و خواسته مصرف کننده و همچنین طبق بودجه موجود تلرانس دارد لذا سعی نمایید برای خرید لوله آب گالوانیزه از فروشگاه های مجاز اقدام نمایید.

18 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته

راه های ارتباطی

  • فروش آنلاین لوله و اتصالات - بازار اتصالات
  • تلفن تماس: 66635754-021_
    09122338243
  • آدرس: بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
  • ایمیل : info@bazaretesalat.com
نشان ملی ثبت
اینماد
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت