بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
Anonym
/ دسته ها: لندینگ

لوله مانیسمان رده 40

در مقایسه لوله گاز خانگی و لوله مانیسمان رده 40 ، می توان گفت که لوله های گاز خانگی ، نوعی لوله فولادی جوش خورده است که ضخامت زیادی دارد و برای لوله کشی گاز در ساختمان استفاده می شود. اما در مقابل ، لوله های مانیسمان ، بدون هیچ درز و جوشی ساخته می شوند ؛ در حالی که لوله گاز خانگی ، به صورت جوش خورده و از اتصالات اجزای مختلف تولید می شود. لوله گاز خانگی برای تحمل فشار پایین گاز طراحی شده است ؛ در حالی که لوله مانیسمان رده 40 ، می تواند فشار های بالاتر را تحمل کند. تجربه برند مانیسمان در تولید لوله های خوش خورده ، به ۱۳۰ سال قبل باز می گردد. هدف از تولید لوله مانیسمان رده 40 ، استفاده از آن در صنایع بسیار مختلفی می باشد. از این محصول در خطوط لوله انتقال نفت ، گاز ، آب و فاضلاب و همچنین برای پروژه های حفاری و اکتشافی ، تولید و ذخیره انرژی ، گرمای منطقه ای و تبرید ، ساخت ماشین آلات ، کارخانه و همچنین انتقال نیرو استفاده می شود. در بازار انرژی های تجدیدپذیر ، این محصول یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین تجهیزات ممکن می باشد. لوله های فولادی ، برای سیستم های آب و فاضلاب با طیف گسترده ای از کاربرد های مختلف در دسترس می باشند. بسته به شرایط عملیاتی یک خط لوله ، مانند فشار عملیاتی و محیط انتقال ؛ تکنیک‌ های مختلفی برای اتصال لوله های مانیسمان رده ۴۰ وجود دارد. فقدان درز ، به این معناست که لوله های مانیسمان ، می توانند مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته باشند ؛ زیرا فرصت کمتری برای مواردی مانند ناخالصی ها و عیوبی که معمولاً در امتداد جوش اتفاق می افتد وجود دارد. 

کاربرد لوله مانیسمان رده 40

برای این که با کاربرد لوله مانیسمان رده 40 را بیشتر متوجه شویم ؛ باید ببینیم این محصول در چه صنایعی فعالیت می کند. این لوله ها ، در شرایط دمایی بالا و در بخش وسیعی از صنعت به ویژه در صنایع نفت ، گاز، پتروشیمی و برق مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های مانیسمان ، برای انتقال سیالات خورنده و شرایط خوردگی و دمای بسیار بالا استفاده می شود. همچنین این لوله های پرمصرف مورد نیاز در صنعت و ساختمان را می توان در شرایط محیطی مختلف ، مورد استفاده قرار داد. در واقع ، مهمترین کاربرد لوله مانیسمان در صنعت نفت و گاز است و همچنین در صنایع دریایی از لوله های مانیسمان رده ۴۰ ، در کشتی سازی و بویلر استفاده می کند. تجهیزات هیدرولیک و ذخیره و انتقال هیدروژن ، از دیگر کاربرد لوله های مانیسمان می باشد. مزیت اصلی لوله مانیسمان یا لوله بدون درز نسبت به انواع لوله های دیگر ، مقاومت بیشتر آن در برابر نشتی و خوردگی است. همین امر موجب می شود تا در نهایت طول عمر بیشتری داشته باشد. به طور کلی دو راه برای ساخت لوله های بدون درز وجود دارد ؛ روش اکستروژن سرد و روش نورد گرم. روش استخراج سرد ، پیچیده تر از روش نورد گرم است. اما معمولاً از روش سرد برای تولید انواع سایز های کوچکتر استفاده می شود. قطر لوله مانیسمان تولید شده با این روش ، عموماً کوچکتر از نوع نورد گرم است. در روش گرم ، به دمای بسیار بالایی نیاز است و باعث کاهش مقاومت فولاد در برابر تغییر شکل می شود. به عنوان یک قاعده کلی ، لوله هایی با اتصالات جوش لب به لب ، برای خطوط لوله گاز و آب آشامیدنی استفاده می شود. در محیط های آبی تهاجمی ، می توان از لوله های بدون درز مانیسمان رده ۴۰ بهره برد ؛ چرا که علاوه بر طراحی فولادی مناسب خود ، از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.از مزایای لوله مانیسمان رده 40 ، می‌ توان به استحکام آن اشاره کرد. این بدان معناست که به طور معمول ، لوله های بدون درز می توانند تا ۲۰ درصد فشار کاری بیشتری را نسبت به لوله های جوش داده شده با درجه و اندازه مواد مشابه تحمل کنند.

قیمت لوله مانیسمان رده 40

اگرچه لوله مانیسمان توسط آلمانی ها اختراع شده است ؛ اما سهم اصلی بازار این محصول در جهان ، در اختیار بلوک شرق یعنی چین و اروپای شرقی است. خوشبختانه کشور ما نیز در رده تولیدکنندگان این محصول قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت لوله مانیسمان رده 40 ، می توانید به فروشگاه ها و تولیدی های مربوطه مراجعه کرده و محصول خود را خریداری نمایید. لوله های مانیسمان ساخت ایران ، اگرچه تا سایز ۶ اینچ می باشد ؛ اما تجهیزات و روش تولید مطابق با بالاترین سطح استانداردهای جهانی بوده و محصولات کشورمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌ باشد. از تولیدکنندگان عمده لوله داخلی می توان به گروه ملی فولاد اهواز که محصولات آن با نام لوله اهواز معروف است و شرکت کاوه دقیق که محصولات آن با نام لوله کاوه شناخته می شود نام برد. شما می توانید این محصولات بی نظیر و کاربردی را در صنایع مختلف استفاده کرده و از آن بهره ببرید. قیمت لوله مانیسمان رده 40 ، با توجه به فاکتور های متعددی از جمله برند ، کیفیت ، ضخامت لوله و غیره تعیین می شود. قبل از اقدام به تهیه این محصول ، بهتر است از نیاز های صنعتی خود اطمینان حاصل کرده و مناسب ترین آن را خریداری نمایید. تولید و عرضه این لوله ها به بازار ، تحولی عظیم در صنعت انتقال سیالات می باشد.

علاقه مندان جهت اطلاع از لوله و اتصالات گاز و لوله آب یزد بسپار به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید وکسانی که نیاز دارند درباره نیک بسپار و فوم سفید رولی مطالعه داشته باشند از طریق بلاگ سایت مراجعه کنند برای اشنایی با نوار نیاشیمی بر روی لینک کلیک کنید.

1583 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
DNN