بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
Anonym
/ دسته ها: لندینگ

شیر خودکار

شیر خودکار به عنوان یکی از انواع شیرآلات صنعتی حساب می‌آید که در حال حاضر با نام شیر یکطرفه نیز در بازار شناخته می‌شود و همچنین دارای عملکرد و کاربردهای بسیاری است در این قسمت سعی داریم که از مهمترین کاربرد شیرآلات خودکار یکطرفه راه بیان نماییم. شیرآلات خودکار به طور کلی از بازگشت سیال به سیستم های لوله کشی جلوگیری به عمل می‌آورد و به همین علت سبب شده تا از آسیب رسیدن به سیستم لوله کشی جلوگیری نماید لازم به ذکر است که این شیرآلات در حال حاضر توسط برندهای بسیار گوناگونی طراحی و تولید می شوند و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

شیر خودکار چیست؟

شیر خودکار و یا به عبارتی شیر یک طرفه  قطعه ای میباشد از جنس برنج با سوپاپ پلاستیکی که باعث همسو شدن دائمی مسیر آب خواهد شد عملکرد شیر خودکار به این صورت است که از یک طرف به آب اجازه جریان را می دهد و از سمت دیگر مانع برگشت آب میشود. بدنه شیر یورک کاملا از جنس فلز برنج و سوپاپ آن به طور ترکیبی از لاستیک و پلاستیک می باشد لازم به ذکر است که از استیل است و ساخت کشور ایتالیا است.

مزایای استفاده از شیر خودکار

از مزیت های  استفاده از شیر خودکار اتصال آن در مسیر پمپ آب میباشد به  طور کلی می‌توان گفت که آب در حالت عادی با یک فشار معینی از منبع وارد لوله خواهد شد ولی در بعضی از مواقع امکان دارد برای افزایش فشار آب پمپ آب نیز مورد استفاده قرار بگیرد با این عمل آب با فشار بیشتری وارد لوله کشی ساختمان خواهد شد.
با نصب شیر خودکار در حقیقت مانع از روشن شدن های بی دلیل پمپ آب خواهید شد چرا که در صورت  عدم استفاده از شیر خودکار بدون مانع آب پمپاژ می شود و به شبکه لوله باز خواهد گشت. حال لازم است بیان کنیم تا مزیت شیر خودکار چیست شیر خودکار سبب میشود که پمپ بعد از پمپاژ آب خاموش شود و آب مجدداً وارد شبکه دو لوله کشی نگردد.

کاربرد شیر خودکار چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت شیر های خودکار برای مصارف گوناگونی مانند مصارف خانگی و همچنین مصارف زراعی و کشاورزی مورد بهره قرار می گیرند همچنین بسته به نوع جنس شیر مزایا و همچنین ویژگی ها و قابلیت های گوناگونی را دارا می باشند این شیرها عمدتاً نسبت به درجه حرارت و همچنین سرما مقاوم هستند همانگونه که در قسمت های بالا به آنها اشاره کردیم یکی از انواع این شیر ها پلی اتیلن می باشد شیر های پلی اتیلن در برابر اشعه خورشید بسیار مقاوم بوده و رنگ آن ها ثابت است از مزایای آنها می توان به انتقال آب در سیستم های آبیاری بدون افت فشار اشاره کرد.از شیرهای خودکار در سایزهای گوناگون و همچنین ظرفیت های مختلفی تولید می شود. شیر های خودکار در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاومت خوبی دارند. همچنین از این شیر ها جهت یکنواخت سازی فشار آب در هنگام انتقال و صرفه جویی در آب استفاده می کنند.

روش استفاده از شیر خودکار

به طور کلی می توان اینگونه بیان کرد که در هنگام قرار گرفتن رایزر پایه آبپاش یا همچنین کلید شیر خودکار در داخل آن باعث می شود تا شیر باز شده و آب جریان پیدا کند و سپس به داخل رایزر انتقال پیدا میکند تا بعد از به آب پاش و آبیاری انجام گردد هنگامی که رایزر را از شیر خودکار جدا میکنیم شیر بسته شده و همچنین جریان آب نیز قطع خواهد شد.

انواع شیر خودکار

  •  شیر خودکار  با جنس چدن
  •  شیر خودکار با جنس آلومینیوم
  •  شیر خودکار سوزنی
  •  شیر خودکار پلیمری

لازم به ذکر است که انواع شیرهای خودکار بر حسب نوع مایع و همچنین نوع کارکرد و جنس بدنه طبقه بندی می شوند که از معروفترین این نوع شیرها شیرهای سوزنی و کشویی می باشند .لازم به ذکر است که یکی از پر استفاده ترین و رایج ترین شیر های خودکار شیر های خودکار پلیمری می باشند.

شیر خودکار پلیمری

 شیر خودکار پلیمری از انواع شیرهای خودکار می باشند در این قسمت سعی داریم به بررسی ویژگی‌های این شیر خودکار بپردازیم . این نوع شیر ها در خطوط اصلی لوله پلی اتیلن و همچنین در قسمت خروجی تعبیه می شوند از انواع شیرهای پلی اتیلن و یا پلیمری می باشند. از ویژگی های این شیرها این است که نسبت به آنها بسیار راحت و آسان می باشد. سایز این شیرها بر اساس نوع کاربرد متفاوت است و بسته و متناسب با میزان فشار و خروجی آب از آنها استفاده می کنند .از این نوع شیر ها در کشاورزی باغداری و همچنین آبیاری زمین های کشاورزی و پارک ها استفاده می کنند. لازم به ذکر است که شیر های خودکار پلی اتیلن به دو دسته طبقه بندی می شوند.

 کلید شیر خودکار 

 به طور معمول در دهانه شیر خودکار از کلید شیر خودکار استفاده می کنند و وظیفه قطع و وصل جریان آب را برعهده این کلید قرار می دهند. از مشکلات مهم و بسیار رایج در سیستم میتوان به آبیاری تحت فشار افت فشار و نشتی آب در روشهای آبیاری اشاره کرد لذا با  به کار بردن کلید شیر خودکار تلفات آب به حداقل رسیده و با برداشتن کلید شیر خودکار جریان قطع میشود. لازم به ذکر است که بگوییم کلیدهای شیرخودکار اغلب در جنس های مختلف فلزی و همچنین پلی اتیلن تولید و عرضه می‌شوند و همچنین نوع پلی اتیلن آن در حال حاضر کاربرد بیشتری در مقایسه با انواع فلزی آنها دارد. کلید های شیر خودکار  در سه  نوع مختلف در بازار وجود دارد. کلیدهای شیرخودکار فشار قوی نیمه قوی و معمولی از انواع شیرهای خودکار می باشند.

قیمت شیر خودکار

همانگونه که میدانید قیمت شیر خودکار نوع برند و همچنین عملکرد و سایزهای موجود ارتباط مستقیم دارد لازم به ذکر است که قیمت این شیر ها در نمایندگی های مجاز فروش شیرآلات  تفاوت دارد. یکی از بهترین راههای ارتباطی برای این که بتوانید قیمت شیر خودکار را بیابید مراجعه به سایت های مورد نظر می باشد لازم به ذکر است برای خرید شیر های خودکار و همچنین خرید شیرآلات صنعتی لازم است و به نمایندگی های معتبر و شرکت های تولید کننده مراجعه کنید تا بتوانید محصولات را با قیمتی ارزان تر و با کیفیت مناسب تر تهیه نمایید.

بازار اتصالات از شیر فلکه سیم پشتیبانی میکند.اتصال گالوانیزه مک و پلیمر یاس واتصالات برزیلی از دیگرمحصولات ماست

1856 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
DNN