بازار آهن شاد آباد بلوار طاووس مجتمع 17 شهریور بلوک B دال طبقه همکف-پلاک229
اینماد بازاراتصالات
Anonym
/ دسته ها: لندینگ

شیر گازی

 به  طور کلی می‌توان گفت شیر گازی جهت کنترل ورود و خروج سیالات مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین کار با آن بسیار راحت و آسان است لذا تقریباً در تمامی ساختمان ها از این مدل شیرآلات ساختمانی بهره می برند و چون عملکرد سریع این نوع شیر در باز و بسته کردن شیر گازیی از ویژگی های منحصر به فرد و حائز اهمیت این شیرها به حساب می‌آید بیشترین کاربرد را در لوله کشی های گاز ایفا می کند به همین دلیل در ایران بیشتر به اسم شیر گازی معرفی می شود لازم است بدانید که عملکرد شیر گازی به صورت روشن و خاموش میباشد به طور کلی می‌توان گفت که این شیر ها یا کاملاً باز است یا کاملاً بسته میباشند. عمللکرد این شیرها به گونه ای است که یک توپ در داخل بدنه و در سر راه سیال قرار می‌گیرد و این توپ مانع از عبور جریان سیال می گردد.

شیر گازی

شیرهای گازی به طور کلی در فشارهای کاری  ده تا صد بار و در سایزهای  مختلف و گوناگون تولید و روانه بازار می شوند . شیر های گازی برنجی به دلیل گستره بالای فشار  کاری و همچنین دارا بودن محدوده پایین این نوع شیر ها دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند. از موارد کاربردی و قابل استفاده از شیر های گازی برنجی می توان به سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع همچنین بهداشتی و لوله های نفت  آب و آب و شبکه های گازوئیل و بنزین و همچنین به طور کلی برای مایعات غیر خوراکی استفاده کرد.

انواع شیر گازی

به طور کلی می توان گفت از شیر گازی با توجه به فشار کاری و همچنین شکل بدنه و نحوه کنترل شیر در صنایعی مانند نفت و گاز و متناسب با نوع توپی و مجرا در مدل های گوناگون استفاده می شود در این قسمت سعی داریم به چند مورد اشاره کنیم.

شیر کپسول گاز

یکی از مدلهای شیر گازی شیر کپسول گاز می باشد که به نوعی خود دارای مدل های گوناگونی مانند شیر گاز کلر و همچنین شیر کپسول گاز های خاص و  شیر کپسول اکسیژن می باشد. لازم به ذکر است که از شیر های گازی کار جهت محافظت و کنترل بین کپسول و مصرف کننده استفاده می شود همچنین به کاربر این قابلیت را می‌دهد که به هر اندازه که مورد احتیاج است از محتویات داخل کپسول بهره ببرد.

شیر گازی قفل شونده

شیر گازی قفل شونده نیز مانند شیر های دیگر برای قطع و وصل کردن یک سری از جریانات یک  سیال در جاهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر گازی دسته اهرمی

شیر گازی دسته اهرمی دارای یک مجرای  شکل می باشد و یکی از انواع شیرهای می باشد که به سادگی قابل اجرا است .برای اینکه متوجه بشوید که شیر بسته است  باید اهرم به صورت عمود با شیر قرار گرفته باشد و در صورتی که اهرم موازی با شیر باشد این مفهوم را می رساند که شیر باز است.

شیر گازی دسته خروسکی

شیر گازی دست خروسکی در صنایع گوناگون ای همانند صنایع غذایی و صنایع دارویی و همچنین صنایع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد از ویژگی‌های ظاهری این شیرین می باشد که دارای دسته های شبیه به کلید است. لازم به ذکر است از ویژگیهای شیر گازی دسته خروسکی می توان به مقاومت و همچنین تحمل بالای آن در برابر دما و فشار بسیار زیاد اشاره نمود.

بهترین شیر گازی

در این قسمت بهترین شرکت ها و کارخانجات تولید کننده شیر گازی را به صورت کاملاً اجمالی معرفی می کنیم

 •  شرکت امین شیر
 •  شرکت تولیدی آذران
 •  شرکت  تولیدی ایران شیر
 •  شرکت گاز  ایران
 •  کارخانجات نگین شیر
 •  استارکو
 • شرکت حقیقی 
 • مهشیر

شرکت هایی که در قسمت بالا به  معرفی بهترین شرکت های تولید کننده شیر های گازی در ایران می باشند که به لطف فناوری و تکنولوژی های به روز توانسته اند شیرآلات بسیار متنوع و گوناگونی را با حفظ کیفیت های مناسب تولید کند لازم به ذکر است که قیمت های آن ها متغیر می باشد و نسبت به مدل و قیمت آنها نیز دچار تغییراتی می شود همانگونه که بیان کردیم این شیرآلات گازی از مواد اولیه بسیار مرغوب و با کیفیت تولید می شوند.

شیر گازی امین

یکی از بهترین و با کیفیت ترین شیر های گازی موجود در بازار ایران شیرگازی امین می باشد. این شرکت توانسته است تا بهترین شیرآلات برنجی ایران را تولید نماید. لازم به ذکر است که شرکت تأمین در زمینه تولید قطعات تراشی و همچنین پرسکاری و شیرهای مورد استفاده در برخی از لوازم گازی فعالیت می کند. شیرهای گازی امین دارای استانداردهای ملی  ایران بالاترین کیفیت را دارا می باشد.
 به طور کلی ساختار شیرهای گازی امین به شکل زیر می باشد

 •  بدنه
 •  کلاهک شیر
 •  توپی
 •  نشیمنگاه شیر
 •  اورینگ
 •  واشرها
 •  دسته و روکش دسته ها
 •  ساقه

 لازم است بدانید که جنس بدنه کلاهک و همچنین ساقه از جنس برنج و همچنین جنس مهره واشر دار و دسته از جنس آهن گالوانیزه شده می باشد.

شیر گازی پلاستیکی

از مزایای شیر گازی پلاستیکی میتوان به قیمت پایین در مقایسه با شیرهای برنجی اشاره کرد به طور کلی از شیر های پلاستیکی در صنعت آب و فاضلاب و همچنین پروژه های آبیاری و آبرسانی استفاده می شود. به  طور کلی می‌توان گفت که بیشترین کاربرد شیر های گازی پلاستیکی در صنعت صنایع آب و فاضلاب است از کاربردهای می توان جهت کنترل بسیاری از سیالات حتی گاز ها و روغن ها اشاره کرد. از مزایای دیگر شیرگازی پلاستیکی راحتی تعمیر آن می باشد.

خرید شیر گازی

لازم به ذکر است که به این نکته توجه کنید که در زمان خرید شیر های گازی نام های متفاوتی مانند شیر توپی و شیر ربع گرد و یا هم چنین شیر بال ولو در بازار وجود دارد. به  طور کلی می‌توان گفت عملکرد شیر گازی به صورت خاموش و روشن است در حقیقت به بیان دیگر یعنی اینکه شیر گاو بازی یا کاملاً باز است و یا کاملاً بسته.
عملکرد شیر گازی به این صورت است که توپی داخل بدن شیر تعبیه شده است که  در مسیر سیال قرار می گیرد و همچنین این توپی مانع از عبور سیالات خواهد شد .

لیست قیمت شیر گازی

به دلیل اینکه شیر های گازی استاندارد در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند لذا استفاده از لوله و اتصالات با کیفیت نیز می تواند تضمین کننده عدم خسارت های زیاد باشد. لذا دقت به این موارد بسیار مهم و حیاتی است. به طور کلی می‌توان گفت که شیر های گازی ساده از ۴۵ هزار تومان شروع می‌شود و شیرهای برنجی قیمت حدود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان را در مدل های گوناگون دارا می باشد.

علاقه مندان جهت اطلاع از نیوفلکس و پلیکا نانو پلیمر یاس  به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید وکسانی که نیاز دارند درباره فوم الاستومری لوله ای و بست پلیرانی مطالعه داشته باشند از طریق بلاگ سایت مراجعه کنند برای اشنایی با بست نیوفلکس بر روی لینک کلیک کنید

1749 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
DNN